اخبار داغ

ApplyClub

سه شنبه, 06 فروردين 1392 ساعت 17:57

کارفرمایان کانادایی از دانشجویان بین‌المللی چه می‌‌خواهند؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

شکی نیست که کانادا در حال جذب دانشجویان بین المللی است. دانشجویانی که Jason Kenney، وزیر مهاجرت، آن ها را به نام "نمونه های مهاجر" خوانده است. دولت، خواهانِ تعداد هرچه بیشتر فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادا می باشد که برای همیشه در این کشور ساکن شوند؛ با این تفکر که این افراد، مدارک دانشگاهی، تسلط به زبان و مهارت های اجتماعی-رفتاری را جهت پیدا کردن یک موقعیت استخدام مناسب و کمک به اقتصاد، دارا می باشند.
اما آن ها چگونه باید برای تامین امنیت اولین شغل پس از فارغ التحصیلی شان اقدام کنند؟ Nancy Karnaos، همکار ارشد استخدام برنامه های تخصصی در گروه مالی BMO (بانک مونترال)، یکی از پنج بانک بزرگ کانادا، می گوید: اشتیاق و آماده سازی، مسیری طولانی می طلبد. این ماه، Karnaos، در بخش "آنچه کارفرمایان می خواهند"، راه های ایستادگی را در برابر جنجال ها و بحث ها، همان مشکلات مشترکی که تازه فارغ التحصیلان -چه خارجی و چه افراد دیگر- در مصاحبه ها ایجاد می کنند، آشکارا بیان کرد.
شما به دنبال چه ویژگی هایی در فارغ التحصیلانی که مستقیما بعد از دانشگاه استخدام می شوند، هستید؟
اگر افراد اشتیاقی برای ارائه ی یک تجربه ی عالی به مشتری نشان دهند، این یکی از همان چیزهایی است که ما به دنبالش هستیم. رزومه (خلاصه ی تجربیات کاری و تحصیلی) آن ها باید نشانگر مهارت های قابل انتقالی باشد که از تجربه ی کار قبلی یا کار داوطلبانه کسب کرده اند و مشخص کند تا چه حد این مهارت ها قابل انتقال به نقشی هستند که فرد برای آن درخواست داده است. برای مثال، هر آنچه نشانگر کار تیمی باشد. ما به دنبال دانشگاهیان و همچنین به دنبال افراد آماده و شکل گرفته هستیم.
داشتن یک رزومه ی مختصر و مفید، کلیدی است برای طی کردن روند آزمایش. اکثر فارغ التحصیلان طریقه ی آماده کردن یک رزومه را به خوبی می دانند و اکثر مراکز حرفه ای دانشگاهی نیز کارگاه های رزومه نویسی برگزار می کنند.
آیا به دنبال رشته های خاصی هستید؟
در سراسر یک بانک شغل هایی راجع به بازاریابی، ارتباطات، عملیات، بازار سرمایه و مدیریت بحران وجود دارد. حوزه هایی هستند که در آن علم مالیه نیاز است ولی در دیگر قسمت ها ما به دنبال مهندسی یا علم اقتصاد هستیم.
راجع به رشته های غیر مهندسی چه؟
قطعا نیاز است. به طور مثال خودِ من در رشته ی ادبیات انگلیسی و جامعه شناسی تحصیل کرده ام. بستگی به سِمَت دارد. در بعضی حوزه ها برای کسب موفقیت، لازم است که راه بیفتید و مقداری دانش فنی به نمایش بگذارید. اما مهارت های اجتماعی-رفتاری هم بسیار مهم هستند.
حال اگر شخصی شانس ورود به یک مصاحبه را پیدا کرد، چه توصیه ای برای او دارید؟
برای سئوال کردن آماده باشید. این زمان مناسبی برای فرد کاندید می باشد تا اطلاعاتی به دست آورد در جهت اطمینانِ بیشتر و اتخاذ تصمیمی آگاهانه تر. افراد باید برای اثبات اطلاعاتی که در رزومه شان آمده، نمونه ها و مثال هایی قانع کننده ارائه دهند. پیشنهاد می کنم بیش از یک نمونه در دست داشته باشید.
یک تله ی معمول برای تازه فارغ التحصیلان این است که ممکن است نتوانند جوابی را به خوبی ارائه دهند، آنگاه عصبی شده و نمی توانند موقعیت را بهبود بخشند. افراد می توانند یک مصاحبه را به خوبی به پایان ببرند به شرط آنکه از قبل خوب تحقیق کرده و برای سئوالات احتمالی آماده شده باشند. موفق ترین افراد در گذراندن یک مصاحبه، افراد با اعتماد به نفس هستند. اما این به آن معنا نیست که این اشخاص مضطرب نمی شوند. اگر در اطراف خود دوستانی دارید که می توانند راجع به سئوالاتی که در موقعیت شغلیِ درخواستی شما پرسیده می شود اطلاعاتی بدهند، این امر می تواند به آماده سازی شما کمک کند.
آیا نکته ی خاصی هست که دانشجویان، به ویژه دانشجویان خارجی، باید در هنگام درخواست یک شغل در نظر داشته باشند؟
اکثر دانشجویان خارجی (که برای مشاغل درخواست می دهند) در یک دانشگاه کانادایی تحصیل کرده اند. در حالت معمول، دانشگاه آن ها را جهت نوشتن رزومه به خوبی آماده کرده است. اما در بعضی کشورها، ضمیمه کردن عکس و اطلاعات شخصی، برای مثال تاریخ تولد و وضعیت تاهل فرد، کاری معمول است؛ این ها مواردی است که در کانادا کاملا غیر ضروری است و توصیه نمی شود.
آیا قابلیت هایی وجود دارد که باعث برجسته تر شدن دانشجویان خارجی به عنوان نیروی کارِ بالقوه شود؟
دانشجویان بین المللی یک طرز فکر جهانی و طرز نگاهی متفاوت به بازار کار را به ارمغان می آورند. این به آن معناست که شما با خدمت رسانی به یک مشتری، بر او تاثیر می گذارید. اگر شما به یک زبان دیگر مسلط هستید، این به منزله ی یک دارایی مفید می باشد. "تنوع" یکی از ارزش های کلیدی BMO است و ما تنوع را به عنوان یک مزیتِ استراتژیک در کسب و کار ترویج می دهیم.
کجا ممکن است داوطلبان سقوط کنند؟
ممکن است موانعی از نظر "زبان" وجود داشته باشد. توانایی بیان منظور به طور روشن و واضح به زبان انگلیسی، می تواند در یک مصاحبه به عنوان یک چالش مطرح باشد. من به موارد زیادی، هنگامی که دانشجویان با یکدیگر کشمکش می کنند، برخورد کرده ام. دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که شخص دیگری هم رزومه ی آن ها را مطالعه کرده، اشکالات آن را مشخص کرده و کاملا از نظر گرامری و تایپی چک کند. بعضی اوقات رزومه ای به دست ما می رسد که چندان خوب ویرایش نشده است. توجه به جزئیات بسیار مهم است.
آیا راهنمایی های دیگری برای دانشجویان مشتاق به اشتغال در یک کمپانی بزرگ مانند BMO وجود دارد؟
اگر شما یک دوره ی انترنی را در تابستان طی کرده اید، تجربه ای به رزومه ی خود اضافه کرده اید. تشکیل یک شبکه در سازمان و درک درستی از فرهنگ یک سازمان به شما امکانی می دهد جهت اتخاذ یک تصمیم بیش تر مطالعه شده را راجع به اینکه آیا این موقعیت مناسب شما می باشد یا خیر. این مورد اخیر فقط درمورد کارفرما مطرح نیست بلکه برای فرد کاندید هم باید در نظر گرفته شود.

برای مشاهدهٔ اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 1933 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 فروردين 1392 ساعت 18:16

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا عمومی کارفرمایان کانادایی از دانشجویان بین‌المللی چه می‌‌خواهند؟