اخبار داغ

ApplyClub

پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1392 ساعت 00:51

کمبود روزافزون نیروی کارِ دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی پیشرفته در کانادا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از آنجاییکه کانادا با روند رو به رشد کمبود نیروی کار در مشاغل مرتبط با علوم مواجه است، کارفرمایان باید مسئولیت بیشتری را برای خوشامد گویی به کانادایی‌های جدید به عهده بگیرند و امکان دسترسی به برنامه‌های تکمیلیِ نیروی کار را برای آن‌ها آسان تر کنند. طبق مطالعه‌ای از طرف بازار جهانی بانک CIBC ، بیش از ۳۰% از بیزنس‌ها در سال ۲۰۱۲ اعلام کرده اند که با کمبود کارگران ماهر مواجه هستند.

Silma Roddau، رئیس PCPI (مرکز پیشرفت و برنامه ریزی شغلی) در تورنتو، گفت: "کارفرماها باید دریابند که نمی توانند کمبود مهارت‌هایشان را بدون آنکه برنامه‌های تکمیلی نیروی کار را در دسترس کانادایی‌های جدید قرار دهند بهبود بخشند". وی اضافه کرد: "در غیر این صورت آن‌ها منبعی غنی از استعداد را و همچنین شانس رقابت در سطح ملی و جهانی را از دست می دهند".

موضوع به حساب آوردن مهارت‌های افراد کانادایی جدید در استراتژی‌های نوآوری، موضوعی داغ در دهمین کنفرانس سالانه ی متخصصین آموزش دیده ی بین المللی در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۱۳ بود. PCPI (مرکز پیشرفت و برنامه ریزی شغلی) میزبان مراسم بود و هدف از آن کمک به افراد حرفه‌ای آموزش دیده در سطح بین المللی بود تا بتوانند خود را به کارفرمایان آینده نگر معرفی کنند. این رویداد در نوع خودش بزرگترین بود. این کنفرانس بیش از ۱۴۰۰ نفر تحصیل کرده ی بین المللی حرفه‌ای را از ۱۰۰ کشور مختلف گرده هم آورده تا استراتژی‌های ادغام تحصیل کرده‌های حرفه‌ای بین المللی با نیروی کار را از زبان کارشناسان صنعت و کارفرماها بشنوند.
Raddau اظهار کرد: "کانادا با کمبود هر چه بیشتر نیروی کارِ دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی پیشرفته در زمینه‌های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات رو به رو می باشد". او همچنین گفت: "تعداد قابل توجهی تحصیل کرده ی حرفه‌ای برای اخذ این مشاغل، آماده و مشتاقند اما تعداد زیادی از آن‌ها مدت زمانی طولانی است که بیکارند. کارفرمایان باید خط مشی‌های استخدامشان را به منظور استفاده از مزایای این همه افراد حرفه‌ای و با مهارت قویا بازبینی کنند".

بر اساس خبری که در سال ۲۰۱۲ از طرف شورای CEO های کانادا منتشر شد، تداوم رشد اقتصاد و موفقیت کانادا به توانایی ملی این کشور در جهت توسعه ی توانایی‌ها و استعداد‌های مردم تا بیشترین سطح بستگی دارد. این خبر ذکر می کند:

- در چین یک سوم از افرادی که به تازگی مدرک تحصیلی دانشگاهی به آن‌ها اعطا شده است در رشته ی مهندسی هستند. در کانادا نرخ قابل مقایسه، یک دهم است.

- از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ تنها ۱۰ تا ۱۳ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه‌های علوم و تکنولوژی تحصیل کرده بودند و تنها ۸ تا ۹ درصد در رشته‌های مربوط به مهندسی.

- بیشترین کمبود مهارت در زمینه‌های مربوط به سلامتی احساس می شد و همچنین در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی و خدمات بازرگانی.

در حالی که در هند، چین و دیگر اقتصادهای آسیایی که به سرعت در حال رشد هستند، تاکید ویژه‌ای بر تعداد بالای فارغ التحصیلان با مهارت در زمینه‌های مرتبط با علوم وجود دارد، کانادا در این مورد عقب افتاده است. به منظور توجه به این خلاء، کارفرمایان کانادایی باید به ارزش تنوع و وجود خط مشی‌های استخدامی برای اتحاد افراد حرفه‌ای آموزش دیده ی بین المللی در محیط کار توجه کنند.

خواندن 1942 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1392 ساعت 01:27

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا عمومی کمبود روزافزون نیروی کارِ دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی پیشرفته در کانادا