اخبار داغ

ApplyClub

چهارشنبه, 01 خرداد 1392 ساعت 23:56

چشم انداز استخدام در کانادا در سال ۲۰۱۳

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در طی ۱۲ ماه از تاریخ مارس ۲۰۱۲ کانادا اندکی بیش از ۲۰۰۰۰۰ شغل ایجاد کرده است. قسمت اعظمی از این تغییر در اثر تعداد کم و غیر منتظره ی مشاغل در مارس ۲۰۱۳ می باشد. بر خلاف کاهش غیر معمول در ماه مارس، استخدام‌ها ۱.۲% بالاتر از سطح سال قبل می باشد. نکته ی مثبت دیگر آنکه این افزایش عمدتا مربوط به کار تمام وقت می باشد. در همان مدت زمان ذکر شده، رقم کلی ساعات کار تا ۱.۲% افزایش یافته است.

برنامه‌های سخت گیرانه ی دولت وارد کار می شوند
دولت‌ها در سراسر کانادا به اقدامات سخت گیرانه ی اقتصادی ادامه می دهند. روی هم رفته آن‌ها در حال کم کردن تعداد کارکنان و کاهش دادن برخی برنامه‌های خدماتی هستند. دولت فدرال با حذف ۱۴۴۰۰ کارمند در طی سال گذشته، نیروی کار خود را کاهش داده است. انتظار می رود ۵۰۰۰ شغل دیگر نیز حذف شوند.

با اینکه دولت های استانی شانس چندان بهتری نداشته اند، همچنان سایت Monster.ca خبر از پست تعداد زیادی شغل دولتی بر روی وبسایتش داده است.

شهرهایی که دارای بیشترین فرصت های شغلی می باشند
طبق نظر Eagle Professional Resources -یک شرکت کاریابی و استخدام که دفاتری در سراسر کانادا دارد- به نظر می رسد "...هر شهر بزرگ تعداد قابل توجهی از پروژه های ساخت و ساز در حال اجرا دارد، با برج هایی جدید که هر ماه خبرشان می رسد. این موضوع تقریبا یک تقاضای دائم برای معاملات ایجاد می کند..." چیزی که نوید اشتغال پایدار می دهد.

منطقه ی بزرگ تورنتو (GTA) داغ ترین بازار کار در کانادا می باشد. اینجا مکانی است با بیشترین تعداد دفاتر مهم که مرکز اصلی مالی در کانادا می باشد و با جمعیتی در حدود ۶ میلیون، بیشترین تعداد نیروی کار در دسترس را دارد. قسمت هایی که همچنان تقاضا دریافت می کنند شامل قسمت های مالی، ارتباطات از راه دور، ساخت و ساز و خدمات صنایع می باشند.

فعالیت های استخدامی در دیگر شهرهای کلیدی
برخلاف این واقعیت که جمعیت Calgary کمی بیش از ۱ میلیون نفر است، این مکان دومین بازار شلوغ کار و موتور ناحیه ی غرب کانادا می باشد. "ناحیه ی غرب عموما مکانی مناسب جهت جست و جوی کار محسوب می شود، مخصوصا اگر مشتاق تحمل کمی سختی در بعضی نواحی مانند Fort McMurray باشید." البته در ماه های گذشته درخواست استخدام، به همان نسبت که قیمت نفت کاهش یافته، محدود شده است اما به هر حال "کمبود شدید مهارت در زمان رونق" چیزی است مربوط به زمان های گذشته!
مونترال همچنان در بخش های مالی، ارتباطات از راه دور و صنعت ساخت و ساز مشغول است. در St John's نیز نیاز به کارگران مطرح است اما همه چیز نسبی است و این مکان ها بازارهای بزرگی محسوب نمی شوند. وابستگی آتاوا (Ottawa) به دولت فدرال به آن معنی است که مشاغل در حال حاضر چندان به وفور وجود ندارند.

روندهای دیگر اشتغال
برخی از روندهایی که دفاتر استخدامی Eagle Professional Resources در کل کشور اشاره کرده اند عبارتند از: "تقاضا برای تغییر مدیریت منابع، تقاضا برای افراد حرفه ای در زمینه ی انفورماتیک سلامت و افزایش تقاضا برای شغل های مرتبط با داده های بزرگ". تحلیل گرانِ کسب و کار، تحلیل گران مالی، کنترل، مدیران پروژه و توسعه دهندگان وب نیز همه به نظر می رسد که تقاضاهای مناسب و معقولی دارند.

کدامیک از بخش‌ها بیشترین تعداد شغل را در ربع اول سال ۲۰۱۳ در Monster.ca لیست کرده اند؟
در اینجا بخش هایی ذکر شده اند که بیشترین مشاغل را در سایت Monster.ca در ربع اول سال ۲۰۱۳ لیست کرده اند. این مشاغل به ترتیب نزولی مرتب شده اند:
۱) فروش/ خرده فروشی/ توسعه ی کسب و کار
۲) فناوری اطلاعات/ توسعه نرم افزار
۳) مهندسی
۴) حسابداری/ امور مالی/ بیمه
۵) اداری (مشاغل دفتری)
۶) پشتیبانی مشتریان
۷) تجارت/ مدیریت استراتژیک
۸) نصب/ نگهداری/ تعمیر
۹) تهیه و توزیع/ حمل و نقل
۱۰) پروژه/ مدیریت برنامه

طبق خبر، سه رتبه ی اول در ربع چهارم ۲۰۱۲ نیز به همان شغل های ردیف اول تا سوم اختصاص داشت. این بار در لیست مشاغل ذکر شده، "فروش/خرده فروشی/توسعه کسب و کار" با اختلاف ۱۶% از مقام دوم یعنی "فناوری اطلاعات/توسعه نرم افزار" جلو زده است. در مقایسه، برای مقام سوم (مهندسی) ۲.۵ بار بیشتر شغل هایی پیشنهاد شده تا برای مقام دهم (پروژه/مدیریت پروژه).

چشم انداز استخدام در کانادا
Scotiabank -یکی از بانک های معروف و بین المللی کانادا- آخرین پیش بینی جهانی خود را در اواخر مارس ۲۰۱۳ صادر کرد. این پیش بینی بیان می کند که انتظار می رود هر سالی که می گذرد، میزان رشد جهانی نیز افزایش یابد.
آن‌ها ادامه می دهند: "...تقویت تدریجی در رشد جهانی که توسط افزایش سرمایه گذاری‌های زیر بنایی پشتیبانی می شود، می تواند خوش بینی بیشتر در بازار کسب و کار ایجاد کند؛ شرکت‌های بسیاری با وجوه نقدی قابل ملاحظه‌ای وجود دارند که می توانند این وجوه را در گسترش عملیات و استخدام به کار گیرند...".

البته که ریسک هایی نیز وجود دارد؛ مانند پتانسیلی که برای رشد کُند اقتصاد در آمریکا –در صورتی که مالیات‌ها تا سطح قبلی بالا رود- وجود دارد. در ضمن خبرهای خوبی در مورد دستمزدها، اینجا در کانادا، وجود دارد: پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۳ حقوق‌های کانادایی روی هم رفته تا ۳% افزایش یابد.

برای مشاهدهٔ اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 5299 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 خرداد 1392 ساعت 00:56

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا عمومی چشم انداز استخدام در کانادا در سال ۲۰۱۳