اخبار داغ

ApplyClub

سه شنبه, 14 خرداد 1392 ساعت 14:23

کانادا یکی‌ از بهترین نقاط دنیا برای زندگی‌، بر اساس گزارش جدید سازمان گسترش و توسعه همکاری های اقتصادی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بر اساس یک معیار جدید جهت گزارش کیفیت زندگی، کشور کانادا در بین بهترین نقاط دنیا جهت زندگیست. این معیار توسط یک موسسه بین‌المللی معتبر که کیفیت زندگی‌ در بین کشورهای صنعتی و ثروتمند را مقایسه می‌کند تهیه شده است. معیار "زندگی‌ بهتر" تهیه شده توسط سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی، کشور کانادا را در بین پیشروها در بیست و چهار دست از این معیارها قرار میدهد. در این بین، کانادا در بعضی موارد حتی رتبه اول را کسب کرده است، به عنوان مثال، با داشتن متوسط ۲.۶ اتاق برای هر نفر، کانادایی‌ها در بین بزرگترین صاحبان مسکن قرار دارند؛ هم چنین به دلیل کمترین رکورد جرم گزارش شده، کانادا به عنوان امنترین نقطه نیز معرفی‌ شده است.

سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی که در شهر پاریس مستقر است، یک رتبه بندی کلی‌ را ارائه نمیدهد، ولی‌ اگر بخواهیم همه معیارها را (با یک وزن برابر) جمع بزنیم، کانادا در رتبه سوم، بعد از استرالیا و سوئد قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که در قالب معیار "رضایت از زندگی‌،" استرالیایی ها نمره ۷.۲ از ۱۰ را به خود اختصاص دادند، در حالی‌ که کانادایی ها نمره ۷.۴ و سوئیسی ها نمره ۷.۸ را احتساب کردند. این سازمان هم چنین ادامه میدهد که کانادایی‌ها بیشتر از متوسط مردم کشورهای عضو این سازمان از زندگی‌ خود راضی‌ هستند، با حدود ۸۲% مردم که تجارب مثبتی را از زندگی‌ خود گزارش داده اند.

همچنین، نکته جالب این است که کانادایی‌ها بیش از مردم سایر نقاط دنیا به حکومت خود اعتماد دارند، با میزان حدود ۶۷%، در حالی‌ که متوسط سایر کشورها حدود ۵۶% است. با این وجود، کاناداییها با حدود ۶۱% در انتخابات شرکت میکنند، در حالی‌ که این رقم حدود ۷۲% در بین مردم سایر کشورهاست.

هم چنین، کانادأیها در بین معیارهای ثروت، دسترسی‌ به تحصیل و بهداشت در بین ۱۰ کشور نخست قرار دارند. هم چنین در زمینه معیار کار/زندگی، کانادایی‌ها رکورد خوبی‌ به جا گذاشتند، با میزان متوسط ۱۷۰۲ ساعت کار در سال، که در بین سایر کشورها، ۱۷۷۶ ساعت در سال می‌باشد.

در پایان، شایان ذکر است که با وجود مثبت بودن تحلیل‌های ارائه شده توسط سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی، آنها خیره کننده نیز نیستند. به عنوان مثال، علیرغم داشتن در آمد سالانه بالا، جامعه کانادا از اختلاف طبقاتی نیز رنج میبرد؛ و یا اینکه کانادا در معیار ثبات شغلی‌ رتبه بالایی ندارد، با توجه به اینکه ۱۱% از کارگران آن با قراردادهای زیر شش ماه کار میکنند.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 3339 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 خرداد 1392 ساعت 14:41

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا عمومی کانادا یکی‌ از بهترین نقاط دنیا برای زندگی‌، بر اساس گزارش جدید سازمان گسترش و توسعه همکاری های اقتصادی