اخبار داغ

ApplyClub

یکشنبه, 30 تیر 1392 ساعت 03:43

کمیته ی حقوق بشر آنتاریو: شرط "تجربه ی کار کانادایی" برای کارجویان را حذف نمایید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر کل کمیته ی حقوق بشر آنتاریو خانم Barbara Hall خواستار برداشته شدن شرط "تجربه کانادایی" هنگام جست و جو جهت کارشده است. خانم Hall می افزاید: "آنتاریو مهاجرین با توانایی‌های بسیار بالا را از سراسر دنیا جذب می‌کند، ولی‌ اگر آنها به مانع تجربه کار کانادایی برخورد کنند، با مشکلات زیادی رو‌به رو می شوند. آنها نمی‌تواند کار پیدا کنند، چونکه تجربه کانادایی ندارند و نمیتوانند تجربه کانادایی کسب کنند چون که کار ندارند. در بسیاری از موارد، این می تواند به عنوان یک نوع تمایز قایل شدن در قانون حقوق بشر آنتاریو محسوب شود."

کمیته حقوق بشر آنتاریو می افزاید که بسیاری از تازه واردن جهت حایز شدن شرط تجربه کانادایی، تن‌ به کارهای با حقوق پائین و یا بدون حقوق، مثل کار آموزی و یا کار‌های داوطلبانه می دهند. آنها هم چنین هنگامی که تلاش می کنند برای خود احراز اعتبار کنند، به موانعی برخورد می کنند؛ به دلیل اینکه این کار بدون داشتن تجربه کانادایی باز هم غیر ممکن است. در نتیجه، آنها معمولاً مشغول به انجام کارهایی می شوند که با سواد، مهارتها و تجربه آنها سازگار نیست.

ضابطه جدید کمیته حقوق بشر آنتاریو در واقع درخواست پیش نیاز "تجربه کانادایی" را از سوی کارفرمایان نوعی تمایز قائل شدن (و مخالف با حقوق بشر) تلقی می کند  که فقط در موارد استثنایی بایستی مورد نظر قرار گیرد. روسا بایستی کل سابقه شخص متقاضی کار را مورد بررسی‌ قرار دهند، مستقل از اینکه این تجربه کجا کسب شده است. این ضابطه هم چنین به روسا می‌گوید که چگونه برنامه‌ها و ضوابط خود را تنظیم کنند که تمایز مشابهی ایجاد نکند.

در همین راستا، آقای بیل توماس، رئیس موسسه KPMG در آنتاریو می افزاید: "ما از این ضابطه جدید استقبال می‌کنیم. مؤسسات مالی که بر روی تازه واردین سرمایه گذاری می کنند، می توانند از توانایی‌ها و تجارب غنی آنها بهره‌مند شوند، و در عوض در اقتصاد رقابتی کنونی قابل رقابت تر باشند."

در راستای تهیه این ضابطه و در پائیز سال گذشته، کمیته حقوق بشر آنتاریو از تازه واردین ده سال گذشته به کانادا در مورد تجارب آنها در پیدا کردن شغل در آنتاریو در بدو ورود سر شماری انجام داد، و هم چنین از شرکتهایی که پیش نیاز "تجربه کانادایی" را مورد استفاده قرار می‌دادند. این کمیته هم چنین با تعدادی از مؤسسات و افراد، شامل ارگانهایی که به تازه واردین کمک می کنند، رؤسا، و افرادی از دولت صحبت کرده است.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 3504 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 مرداد 1392 ساعت 00:54

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا عمومی کمیته ی حقوق بشر آنتاریو: شرط "تجربه ی کار کانادایی" برای کارجویان را حذف نمایید