اخبار داغ

ApplyClub

پنج شنبه, 22 فروردين 1392 ساعت 23:46

سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دولت کانادا امیدوار است بازار دانشجویان خارجی را با یک سرمایه گذاری روی نام تجاری آموزش و پرورش کانادا به دست بگیرد.
بودجه ی فدرال که اخیرا مطرح شده است مبلغ ۱۰ میلیون دلار را در دو سال آینده به پذیرش دانشجو اختصاص می دهد که این رقم نسبت به سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ افزایش چشم گیری داشته است، زیرا قبلا این بودجه سالانه ۱ میلیون دلار در نظر گرفته شده بود.
تلاش در جهت تحکیم بخشیدن هرچه بیشتر به برنامه ی "Imagine Education in Canada" می باشد؛ برنامه‌ای به هدف ترویج کیفیت بالای تحصیلات کانادایی در بین دانشجویان خارجی. سخنگوی امور خارجه، John Bobcock، می گوید: بودجه ی اضافه یک نشانه ی خیلی مثبت است و دولت فدرال برای قوی تر کردن تدابیر و استراتژی‌های تحصیلات بین المللی، به همکاری با استان‌ها ادامه خواهد داد.
کانادا هم اکنون برای دانشجویان خارجی یک مقصد با ارزش تلقی می شود. بر اساس بودجه، در سال ۲۰۱۰ حدود ۲۳۹۰۰۰ دانشجو مبلغ ۸ میلیون دلار وارد چرخه ی اقتصاد کرده اند و تبدیل به شریانی غنی برای دانشگاه‌ها شده اند. برای مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا حدودا ۴۰۰۰ دانشجو از ۱۲۰ کشور مختلف دارد. شهریه ی دانشجویان خارجی به طور متوسط ۵ برابر آن چیزی است که دانشجویان کانادایی می پردازند.
رئیس UBC (دانشگاه بریتیش کلمبیا)، Stephen Toope، بیان می کند: موضوع خیلی گسترده تر از فقط مسائل اقتصادی است. دانشجویان خارجی در واقع تجربه ی آموزش را غنی تر می کنند و این چیزی است که دانشجویان کانادایی از آن بهره می برند.
Jennifer Humphries ، نایب رئیس عضویت، سیاست عمومی و ارتباطات دفتر بین المللی آموزش و پرورش کانادا می گوید: استراتژی تحصیل در کانادا برای جذب این دانشجویان، بند‌های مختلفی دارد. نام تجاری، همه چیزِ کاناداست. وی اضافه کرد: مقررات مهاجرت، کمپین‌های گردشگری، خودِ مراکز آموزشی و حتی المپیک زمستانی ونکوور، همه جزئی از تلاش‌های بازاریابی هستند.
Humphries همچنین گفت: من معتقدم – و فکر می کنم دولت هم با ما هم عقیده باشد- که هنوز به سرمایه گذاری و کار بیشتری برای ایجاد یک نام تجاری نیاز هست، زیرا ما دقیقا جایی که می خواهیم، نیستیم.
بودجه همچنین شامل مبلغ ۱۳ میلیون دلار برای Mitacs Globalink می شود؛ این نام برنامه‌ای است با محوریت شهر ونکوور که وظیفه ی آن مرتبط کردن دانشجویان محقق خارجی به مراکز آموزشی می باشد. Arvind Gupta، مدیر اجرایی برنامه ی Mitacs Globalink ، می گوید: ما تخصص فوق العاده‌ای داریم در اطمینان بخشیدن به دانشجویان که آن‌ها را به آزمایشگاه هایی که برایشان واقعا جذاب است خواهیم برد. وی اضافه کرد: آن‌ها می دانند که وقتی پیش ما می آیند، ما پروژه ی خوبی برایشان خواهیم داشت.

کمپین Imagine Education مدت کوتاهی است که به راه افتاده است. بنابراین باید دید که چگونه بر جذب دانشجوها اثر خواهد گذاشت.

برای مشاهدهٔ اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 2258 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 23 فروردين 1392 ساعت 00:02

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا مهاجرت و تحصیلی‌ سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای جذب دانشجویان خارجی