اخبار داغ

ApplyClub

دوشنبه, 16 ارديبهشت 1392 ساعت 05:59

معرفی‌ لایحه جدید مربوط به مهاجرت در کنگره آمریکا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

هفته گذشته یک گروه مشتمل بر هشت سناتور کنگره آمریکا از معرفی‌ یک لایحه خبر دادند که در جهت تغییر و بهبود سیستم مهاجرت آمریکا می‌باشد. این لایحه از جانب نهادهای مهاجرتی مهمی مانند نهاد وکلای مهاجرتی آمریکا (AILA) مورد حمایت قرار گرفته است.

این لایحه که "امنیت مرزها، فرصت اقتصادی، و مدرن سازی سیستم مهاجرتی" نام دارد، محصول کار چند ماهه این هشت سناتور می‌باشد. موارد و نکات اصلی‌ این لایحه به طور خلاصه در ذیل آورده می شود:

۱. راه به شهروندی برای مهاجرت غیر قانونی‌:

این لایحه، یک عنوان قانونی‌ موقت به حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیر قانونی‌ اعطا می‌کند و یک راه جهت دستیابی به شهروندی پیش پای آنها می گذارد. طبق این بند، متقاضیان واجد شرایط بایستی میزان ۱۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کرده، مالیات‌های خود را بپردازند، انگلیسی‌ یاد بگیرند، دارای شغل باقی‌ بمانند، و سابقه دار نیز نباشند. این سری افراد می توانند بعد از ۱۰ سال برای اقامت دائم و سه سال بعد از آن برای شهروندی اقدام کنند.

۲. تغییر در برنامه ویزای خانواد‌گی:

این لایحه اجازه صدور تعداد نا محدودی ویزا در سال را برای همسران خارجی‌، فرزندان و مادران شهروندان آمریکایی و مقیمان دائم قائل میشود.

۳. تغییراتی در ویزای بر مبنای شغل (employment-based visa):

این لایحه، این دسته‌ از افراد را از حداکثر سهم قائل شده خارج می‌کند: مهاجرین بر اساس ویزای EB۱ ، دارندگان مدرک دکترا، پزشکانی که رزیدنسی خارجی خود را گذرانده باشند.

۴. برنامه کارگران مهمان بر اساس ویزای نوع W یا Guest worker "w-visa" program:

این لایحه یک برنامه w-visa جدید را برای ۲۰۰۰۰ کارگر خارجی‌ دارای مهارت پائین از سال ۲۰۱۵ ایجاد می‌کند. این رقم به ۷۵۰۰۰ از سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت.

این لایحه، یک نوع ویزای w-۱ برای کارگران کمتر مهارت دیده، و یک نوع w-۲ برای کارگرانی که جهت انجام امور کشاورزی به آمریکا میایند، قائل خواهد شد.

۵. برنامهٔ ویزای H-۱:

این لایحه سقف سالانه ویزای H۱-B را، برای متخصصین، دو برابر می‌کند و آن را از میزان فعلی ۶۵۰۰۰ به ۱۱۰۰۰۰ افزایش میدهد، و این افزایش را حتی تا میزان ۱۸۰۰۰۰ نیز پیش بینی‌ خواهد کرد. علاوه بر این، یک افزایش ۲۵۰۰۰ تایی در ظرفیت مربوط به رشتهای علوم پایه، مهندسی‌ و پزشکی‌ درنظر می‌گیرد.

۶. سیستم e-verify:

این لایحه همه شرکتهای آمریکایی را موظف به اجرای سیستم کنترل الکترونیکی‌، موسوم به e-verify می‌کند تا بتوانند وضعیت قانونی‌ مشغولین به کار خارجی‌ را کنترل کنند. همه غیر شهروند‌ها موظف هستند که یا کارت اجازه کار و یا کارت اقامت دائم خود را ارائه دهند.

در پایان، حامیان این هشت سناتور و حامیان این لایحه، بر این عقیده هستند که این لایحه یک قدم اول لازم در جهت ایجاد یک سیستم مهاجرتی خوب است که بتواند به اقتصاد آمریکا کمک کند و اینکه بتواند مهاجرانی که سخت کوش هستند را جذب جامعه آمریکا کند.

برای مشاهده اصل خبر اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 7564 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 ارديبهشت 1392 ساعت 06:33

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا مهاجرت و تحصیلی‌ معرفی‌ لایحه جدید مربوط به مهاجرت در کنگره آمریکا