اخبار داغ

ApplyClub

یکشنبه, 02 تیر 1392 ساعت 22:47

انتخاب ۲۵ مهاجر برتر کانادا در سال ۲۰۱۳ به همراه معرفی‌ تنها ایرانی‌ حاضر در این جمع

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجله کانادایی "مهاجر کانادایی" اسامی بیست و پنج مهاجر برتر کانادا را در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده است. این دسته بندی بر اساس داستان زندگی‌ و دست آوردهای مهاجرین مختلف انجام شده است.

خانم مارگارت جتلینا، سر دبیر مجله مهاجر کانادایی، می‌گوید، "این بیست و پنج برنده نهایی، یک گروهی از افراد با پیش زمینه‌های گوناگون را شامل می شود، از هنرمندان تا بشر دوستان و کارآفرینان و از تبارها و نژادهای مختلف." او همچنین می افزاید که "هر کدام از این برگزیدگان دارای یک داستان زندگی‌ تاثیر گذار است، شامل اینکه چگونه به موفقت‌های خود دست یافته اند و یا اینکه چگونه کشور خود را ترک کرده اند." این مجله تعداد بیش از ۶۰۰ نامزد را در طی‌ کمتر از دو ماه دریافت کرده است که از بین آنها ۷۵ نفر به لیست نهایی رسیدند و جهت رسیدن به انتخاب نهایی، نزدیک ۳۰،۰۰۰ رای به صورت آنلاین جمع آوری شده است، که به نوبه خود بی‌ نظیر است.

از پانزده نفر از این بیست و پنج برگزیده نهایی در یک جشنی در تورنتو در تاریخ بیست ژوئن، قدردانی شد. از سایر این برگزیدگان در جشنی در ونکوور به تاریخ ۲۶ ژوئن قدردانی خواهد شد. آقای پال سای، مسئول بخش امور چند فرهنگی‌ مجله مهاجر کانادایی، می افزاید که "این برگزیدگان، مدل زندگی‌ هستند، نه تنها برای کانادایی‌های جدید، بلکه برای همه کانادایی‌ها تا بتوانند از کمک‌های که این افراد به جامعه خود کرده اند، درس بگیرند. در حقیقت این گروه از افراد خارق العاده، به دیگران می آموزند که چگونه می توان تفاوت ایجاد کرد و به جامعه خود خدمت رساند."

این بیست و پنج برگزیده، یک پلاک تقدیر همراه با ۵۰۰ دلار هدیه از جانب آنها به یکی‌ از مراکز خیریه ی دلخواهشان دریافت میکنند. هم چنین یک مصاحبه از آنها در ویژه نامه ماه جولای مجله مهاجر کانادایی چاپ خواهد شد.

آقای مارک کمو، نائب رئیس شرکت ژنرال موتورز در کانادا، میافزاید "این بیست و پنج نفر برگزیده، افرادی با انگیزه، با نبوغ و دارای معلومات زیادی هستند. ما خیلی‌ مفتخریم که آنها را در بین خود داریم و مطمئن هستیم که توانایی‌های آنها سایرین را تحت تاثیر قرار میدهد تا به اهداف خود در زندگی‌ دست یابند."

در ادامه این مقاله، قصد داریم آقای ایمان آقایی را معرفی‌ کنیم که تنها ایرانی‌ جزو این بیست و پنج نفر برگزیده هستند.

آقای ایمان آقایی فقط بیست و هشت سال سن دارد و فقط سه سال در کشور کانادا اقامت داشته است با این حال وی اجازه نداده است که شرایط تازه ی اقامت موفقیت او را تحت تاثیر قرار دهد، و در حقیقت می‌توان گفت که موفقیت ویژگی‌ ذاتی اوست، او حتی شرکت خود را راه موفقیت نامیده است.

ایشان در تهران به دنیا آماده است و به همراه همسر خود تصمیم گرفتند تا به کانادا مهاجرت کنند، به دلیل اینکه آنها احساس کردند که به هر آنچه می‌خواستند در ایران رسیده اند. ایمان می‌گوید، "من اولین فعالیت مالی‌ خود را در سن ۱۸ سالگی آغاز کردم که یک شکست بزرگ بود، ولی‌ شرکت دوم من موفق بود به طوری که در سن ۲۰ سالگی حدود ۱۵ کارمند داشتم."

ایمان سپس در سن ۲۳ سالگی از شرکت خود به یک گروه مشاورین مالی پیوست؛ و در سن ۲۵ سالگی تصمیم گرفت که به ونکوور مهاجرت کند.

این زوج، دوست و یا آشنایی در این منطقه نداشتند و برای اولین بار در یک مغازه خرید بود که متوجه شدند این شهر، شهر محبوب ایرانی‌‌های مهاجر کانادا می‌باشد. او می‌گوید "ما نمی‌دانستیم که ایرانیهای زیادی در این منطقه هستند."

ایمان می افزاید که ما به هدف یاد گیری و بهبود مهارت زبان انگلیسی‌ خود، تصمیم گرفتیم که خودمان را به گروه هموطنان محدود نکرده و تصمیم به آشنایی با افراد سایر ملل گرفتیم. او می‌گوید "انگلیسی‌ من در ابتدا خیلی‌ بد بود ولی‌ به لطف تلاش های خود، الان خیلی‌ پیشرفت کرده است."

هم چنین، یاد گیری انگلیسی‌ به او اجازه داد تا بتواند آخرین شرکت خود را به نام "راه موفقیت" راه اندازی کند، که در این راه ایجاد رابطه با دیگران خیلی‌ کمک یار او بوده است.

پیشنهاد ایمان به افراد تازه وارد آن است که پس از یک جلسه یا یک رخداد، کارت ویزیت افراد مورد نظر خود را گرفته و آنها را به یک قهوه دعوت کرده و با آنها یک رابطه شخصی‌ بر قرار کنند تا بتوانند موفقتر باشند. او می‌گوید که در این راه، یا می‌توان افرادی را پیدا کرد تا استخدام نمود یا استخدام شد و یا اینکه دوستان خوبی‌ پیدا کرد.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 3563 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 تیر 1392 ساعت 23:17

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا مهاجرت و تحصیلی‌ انتخاب ۲۵ مهاجر برتر کانادا در سال ۲۰۱۳ به همراه معرفی‌ تنها ایرانی‌ حاضر در این جمع