اخبار داغ

ApplyClub

پنج شنبه, 10 بهمن 1392 ساعت 06:05

برنامه دولت کانادا برای دو برابر کردن تعداد دانشجویان بین المللی تا سال ۲۰۲۲

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

به گزارش سایت ایرانتو، در برنامه‌ای که این هفته که از سوی اد فاست وزیر تجارت بین المللی کانادا اعلام شد، دولت در نظر دارد تعداد دانشجویان خارجی را که در سال ۲۰۱۲ به ۲۶۵ هزار نفر رسید در مدت ده سال به ۴۵۰ هزار نفر برساند. به گفته فاست این برنامه جدید سالانه حدود ۵ میلیون دلار به منظور بازاریابی در میان جوانان کشورهایی مانند چین، هند و برزیل هزینه برای دولت در بر خواهد داشت. علاوه بر آن دولت قول داده که شرایط اقامت پس از فارغ التحصیلی را هم تسهیل نماید. به گفته او این تعداد دانشجو سالانه حدود هشت میلیارد دلاردر کشور مصرف خواهند کرد.

دانشگاهها و کالج های کشور روی هم رفته از این برنامه دولت استقبال کرده اند، اما روسای بعضی از دانشگاهها هشدار می دهند که طرح‌هایی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است آنچنان مدون نیست که بتواند به اهداف بلند پروازانه آن برسد و حتما هزینه و برنامه‌های بیشتری مورد نیاز خواهد بود.

شلدون لوی رییس دانشگاه ریرسون در تورنتو، که سالانه ۷۰ هزار تقاضای ورود برای ظرفیت ۴ هزار و نیمی‌اش برای دانشجویان جدید دریافت می کند، می گوید او آرزو می کرد می توانست دانشجویان بیشتری را از داخل و خارج کشور بپذیرد اما با واقعیتی به نام محدودیت ظرفیت روبرو است.

با اینکه تقریبا تمام صاحب نظران با اهداف این برنامه موافقند، اما بعضی از منتقدان سند این برنامه را ضعیف ارزیابی کرده اند. به قول جیم ترک رییس انجمن کانادایی اساتید دانشگاهها ، طراحان برنامه کوچکترین ایده‌ای از اینکه چگونه می خواهند به این اهداف برسند ندارند.

خواندن 10855 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 10 بهمن 1392 ساعت 06:23

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا مهاجرت و تحصیلی‌ برنامه دولت کانادا برای دو برابر کردن تعداد دانشجویان بین المللی تا سال ۲۰۲۲