اخبار داغ

ApplyClub

چهارشنبه, 01 شهریور 1391 ساعت 09:28

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج - قسمت اول

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

اخذ پذیرشیکی از مهمترین و ابتدایی ترین مسائل در بحث اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور، فکر کردن به این موضوع است که آیا واقعا به درس خواندن به خصوص در سطوح تحصیلات تکمیلی علاقه مندید؟ آیا دید درستی از زندگی و تحصیل در خارج از کشور دارید و فکر می کنید برای شخص شما، با توجه به همه معیارهای علمی، اجتماعی، فرهنگی و اعتقادیتان، ادامه تحصیل در خارج از کشور مناسب به نظر می رسد؟
تجربه، به همراه آمار و اخبار به ما نشان داده است که داشتن شناخت واقع بینانه و کافی از شرایط زندگی و تحصیل درکشورهای مختلف دنیا کمک بسیار زیادی به انتخاب صحیح تر و پیمودن هموارترمسیر نموده و تصویر بسیار روشن تری از آینده ی زندگی، کار و تحصیل به هر فرد می نمایاند.
توجه کنید که تحصیل در خارج از کشورهمان طور که می تواند از شما فردی بسیار موفق بسازد و باعث رضایتمندی عمیقی در زندگی و کار آینده تان گردد، ممکن است با انتخاب نادرست و نسنجیده، باعث فشارهای شدید روحی شده و شما را دچار بلاتکلیفی و آشفتگی بنماید.
بنابراین، قدم اول در این راه، مطالعه منابع متنوع، مشورت و کسب آگاهی از افراد مطمئن و با تجربه است. کسانی که خود، قبلا این راه را پیموده اند و با وجوه مختلف آن آشنایی دارند.
پس از آنکه مطمئن شدید که تحصیل و یا زندگی در خارج از کشور با شرایط شما سازگار است، باید پرس و جو برای آشنا شدن با مراحل و اقدامات لازم برای اخذ پذیرش را شروع کنید. در مرحله ی اول مشورت با افراد با تجربه، حتما از آنها خواهید شنید که باید در این راه زمان بندی و برنامه ریزی دقیقی داشته و ضمنا صبور باشید.
اگر از لحاظ زمانی از آخر به اول نگاه کنیم، برای آگاهی از شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف باید حداقل از حدود یک سال قبل از شروع دوره تحصیلی مورد نظرتان به وبسایت هر دانشگاه مراجعه کنید و با توجه به آخرین مهلت ارسال مدارک برای هر دانشگاه، حدودا از 10 ماه قبل از شروع دوره، در قسمت مربوط به پذیرش دروب سایت دانشگاه ها ثبت نام کرده، فرم هایی را پر کنید و علاوه بر آن، مدارکی را برای آنها با پست، فاکس و یا از طریق اینترنتی ارسال نمایید. هرچند سیستم دانشگاه های مختلف ممکن است فرق کند، اما معمولا اکثرآنها از شما خواهند خواست که نام چند استاد مورد نظرتان در آن دانشکده و چند اولویت گرایش زیر شاخه تحقیقاتی مورد علاقه تان را به آنها اعلام نمایید. در واقع شما معمولا باید از قبل بدانید که در آن دانشگاه و دانشکده به دنبال پیوستن به کدام آزمایشگاه تحقیقاتی هستید یا حداقل گرایشتان را مشخص کنید. ضمنا بهتر آن است که از قبل با اساتید مربوطه مکاتبه کرده و نظرشان را راجع به شانس پذیرشتان در آن گروه تحقیقاتی بدانید.

برای دیدن قسمت دوم مقاله اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 24066 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 آذر 1391 ساعت 04:09

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج - قسمت اول