اخبار داغ

ApplyClub

دوشنبه, 23 ارديبهشت 1392 ساعت 18:11

پایگاه های داده‌ی آنلاین برای تحقیق (تعداد زیادی مقاله با متن کامل رایگان)

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

digital libraryتحصیلات تکمیلی مستلزم "نوشتن" است. طی مقطع فوق لیسانس و دکترا شما مقاله، امتحان، پایان نامه و یا رساله خواهید نوشت. دانشجویان تحصیلات تکمیلی اغلب زندگی خود را هاله ای می بینند از روزها و شب هایی که به نوشتن و درس دادن سپری می شود و همچنین به رفت و آمدهای با عجله به کتابخانه برای پیگیری مستندات. بعضی چیزها هیچ وقت تغییر نمی کنند با این حال، پایگاه داده های آنلاین و منابع جست و جوی متن، الزام مراجعه ی حضوری به کتابخانه را کمتر کرده اند.
هیچ یک از این منابع، کتابخانه های آجری و معمول را منسوخ نمی کنند اما اکنون شما می توانید حداقل برخی از تحقیقات خود را از خانه انجام دهید. در اینجا بعضی پایگاه های اطلاعاتیِ مفید و منابعی که متن کامل ارائه می دهند، ذکر شده است. هیچ یک از منابع به تنهایی، جستجوهای رسمی جامعی را ارائه نمی دهند. این موارد را در ارتباط با یکدیگر مورد استفاده قرار دهید و حتما با رفتن به کتابخانه یا اتصال به پایگاه های اطلاعاتی کتابخانه ی مرکز خودتان، روند تحقیق را دنبال کنید.

HighWire Press
امکان دسترسی به نزدیک به ۲ میلیون مقاله رایگان با متن کامل از تعدادی از معتبرترین مجلات در زمینه های علمی و بیومدیکال (با تاخیر ۱۲-۲۴ ماهه؛ یعنی مقالات مربوط به تاریخ ۱۲-۲۴ ماه گذشته می باشند).
National Academy Press
آکادمی ملی مطبوعات (NAP) توسط آکادمی های ملی پایه ریزی شد تا خبرهایی که توسط آکادمی ملی علوم، آکادمی ملی مهندسی، موسسه ی پزشکی و شورای پژوهش ملی منتشر می شود را چاپ کند که این ها همه تحت منشور مصوب کنگره ی ایالات متحده فعالیت می کنند. NAP هر ساله بیش از ۲۰۰ کتاب در گستره ی موضوعات علمی، مهندسی، پزشکی چاپ کرده و معتبرترین دیدگاه ها را در مورد مسائل مهم در علم و سیاست های بهداشتی عنوان می کند.
NASA Astrophysics Data System
ناسا بر روی سیستم اطلاعات فیزیک نجومی سرمایه گذاری کرده؛ سیستمی که مقاله هایی با متن کامل از اکثر مجلاتِ مطرح در زمینه ی نجوم و فیزیک نجومی فراهم می کند.
Project Gutenberg Electronic Public Library
پروژه ی گوتنبرگ نسخه های الکترونیکی متون در حوزه های عمومی را تولید می کند (عمدتا کتاب های کلاسیک). هزاران کتاب روی سایت قرار داده شده اند.
Questia
این سایت دسترسی به متن کامل صدها هزار کتاب، مقالاتِ مجلات و نشریات و همچنین بیش از یک میلیون مقاله ی روزنامه ای را فراهم می کند. این ماشین جستجو، راه زیادی تا مطلوب بودن دارد ولی در صورتی که شما بدانید که به دنبال چه هستید (برای مثال تیتر، نویسنده)، می تواند مثمر ثمر باشد. جستجو رایگان است اما دسترسی به منابع نه. شما می توانید بدون اشتراک، جستجو کنید؛ که این امر می تواند شما را کمک کند که آیا ثبت نام بکنید یا خیر. امکان آزمایشِ مجانی نیز وجود دارد.
MERLOT
Merlot یک منبع رایگان است که برای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. این منبع، امکان دسترسی به یک آرشیو رو به رشد از مواد آموزشی آنلاین، تکالیف و بازبینی ها به منظور ارتقای آموزش و غنی سازی تجارب تدریس و یادگیری را فراهم می سازد. شما تعداد زیادی چیزهای جالب و لینک وب سایت های آموزشی پیدا خواهید کرد که در امر تحقیق به کارتان می آید. با این حال، نسبت به این منابع با دقت بوده و نگاهی منتقدانه داشته باشید، زیرا گاهی به دقت بررسی نشده اند.
The Online Books Page
بیش از ۳۰ هزار نسخه کتاب از کتابخانه ی دانشگاه پنسیلوانیا.
Bartleby.com
امکان دسترسی رایگان به کتاب های آنلاین از منابع مختلف.
ERIC: Education Resources Information Center
امکان جستجوی هزاران نسخه از اسناد. متن کامل تنها در اختیار بعضی افراد قرار می گیرد.
WHO Health InterNetwork Access to Research Initiative
پایگاه اطلاعاتی با امکان جستجو و حاوی بیش از ۳۷۵۰ مجله که برخی از آن ها رایگان می باشند.

خواندن 14025 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1392 ساعت 18:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ پایگاه های داده‌ی آنلاین برای تحقیق (تعداد زیادی مقاله با متن کامل رایگان)