اخبار داغ

ApplyClub

چهارشنبه, 01 شهریور 1391 ساعت 17:55

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج - قسمت دوم

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

applicationجزییات مدارکی که باید تهیه کنید، ممکن است برای دانشگاه های مختلف کمی متفاوت باشد. به عنوان مثال دانشگاهی همان ابتدا از شما اصل ریزنمرات تایید شده و مهر و موم شده توسط دانشگاه فعلی/قبلی شما را خواهد خواست و دانشگاهی دیگر به نسخه غیر رسمی کفایت می کند، اما پس از اعلام قبول کردن شما، دادن پذیرش را مشروط بر دریافت مدارک رسمی و تایید شده شما خواهد کرد.
به غیر از مدارکی مانند رزومه (Resume)، انگیزه نامه (Statement of Purpose) و ریز نمرات (Transcipts) که برای تهیه آن باید از چند ماه قبل در تلاش باشید، دانشگاه از شما نمره زبان از مراکز معتبری مانند تافل (TOEFL) و یا آی التس (IELTS) خواهد خواست. برای این آزمونها معمولا حداقل از یک سال قبل از ثبت نام در سایت دانشگاه باید به فکر باشید. برای آزمونهای زبان ثبت نام کنید، درس بخوانید و به موقع امتحان دهید. توجه کنید که نمره زبان شما باید مستقیما از طریق مؤسسات تافل یا آی التس تا قبل از ددلاین هر دانشگاه، برای دانشگاه های مورد نظر ارسال گردد. پس در برنامه ریزیتان زمان کافی برای این کار در نظر بگیرید. به جز این، بنا به رشته و دانشگاه مورد نظرتان، ممکن است لازم باشد آزمون های زبان دیگری مانند GRE نیز بدهید.
نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که به عنوان مثال اگر می خواهید در رزومه تان بخش مقالات داشته باشید، باید از یک یا دو سال قبل به فکر انجام تحقیق و تهیه مقاله باشید تا بتوانید به موقع نتایج انتشار یا داوری مقاله هایتان را در رزومه وارد کرده و به دانشگاه های مختلف بفرستید.
مدرک دیگری که نیاز دارید توصیه نامه از اساتید است. درخواست ارائه این توصیه نامه ها معمولا مستقیما به صورت اینترنتی از طرف دانشگاه برای استاد شما فرستاده می شود. کاری که لازم است بکنید، در جریان قرار دادن استادتان از این موضوع و سپس یادآوری ددلاین ارسال توصیه نامه به اوست چرا که اساتید معمولا بسیار گرفتار و مشغولند و ممکن است کار شما را فراموش کنند. از دست دادن مهلت ارسال توصیه نامه در اکثر موارد باعث مردود شدن کل پرونده شما می گردد.
همان طور که گفته شد، شما می توانید از کمک افراد با تجربه در مراحل مختلف این راه بهره بگیر
ید.

برای دیدن قسمت اول مقاله اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 8365 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 آذر 1391 ساعت 04:08

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج - قسمت دوم