اخبار داغ

ApplyClub

یکشنبه, 24 دی 1391 ساعت 18:12

دلایلی متفاوت برای تحصیل در خارج

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

study abroad تحصیل در خارجهر فردی برای تصمیم خود جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور یک سری دلیل و انگیزه دارد، در این مقاله سعی‌ شده است شش دلیل که شاید متفاوت از آنچه خواننده قبلا در ذهن داشته آورده شود.

۱) یاد گیری یک زبان خارجی‌:

مشخصا هیچ راهی‌ بهتر از یادگیری زبان خارجی‌ از طریق صحبت با افرادی که آن زبان را به صورت مادری صحبت می کنند نیست. بنا براین، تحصیل در دانشگاه‌های خارجی‌ و همراه با این دانشجوها می تواند یک موقعیت استثنایی برای حصول این هدف باشد. به عنوان نمونه، نگارنده ی این مقاله یاد گیری زبان فرانسه را مدیون تحصیل و زندگی‌ در کشور سوئیس و شهر لوزان می‌ داند.

۲) شانس بهتر در بازار کار:

پدیده ی جهانی‌ شدن در دوره ی کنونی سبب تشکیل شرکتهایی شده است که در کشور‌های مختلف شعبه و دفتر کار یا نمایندگی‌ دارند. برای این شرکتها افرادی که دارای تجربه زندگی‌ در کشور‌های مختلف را دارند و مخصوصاً این که به زبانهای مختلف اشراف کافی‌ دارند از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور و آشنایی با فرهنگ ها و زبان های مختلف کسب موقعیت های شغلی متفاوتی را می تواند به ارمغان بیاورد.

۳) کسب درک جدیدی از کشور مادری و کشور میزبان:

یکی‌ از تجارب بسیار جالب و غیر قابل پیشبینی‌ آن است که دستیابی به اخبار و تحلیل‌های متفاوت از بیرون از وطن و مقایسه ی شرایط کشور مادری و کشور میزبان یک درک متفاوت و جدیدی از شرایط کشور مادری در انسان ایجاد می‌ نماید. همچنین به طور غیر قابل اجتنابی، یک علاقه نسبت به کشور میزبان در انسان ایجاد می‌ شود به گونه ای که حتی آن کشور به عنوان میهن دوم شناخته می شود. فرهنگ آن کشور و رسم و رسومات آن لاجرم در فرهنگ و نحوه بینش دانشجو اثر خواهد گذشت.

۴) ایجاد درک جدیدی راجع به رشته ی تحصیلی‌:

از آنجایی که  نحوه تدریس، پژوهش، اهمیت و ارزیابی رشته‌های تحصیلی‌ در کشور‌های مختلف متفاوت است، بنابرین تحصیل در یک کشور خارجی‌ میتواند یک درک و نحوه نگرش متفاوتی از رشته تحصیلی‌ دانشجو به او بدهد.

۵) آشنایی با افرادی متفاوت:

یکی‌ از مزایای استثنایی زندگی‌ در کشور خارجی‌ آن است که یک فرصت مناسبی ایجاد خواهد کرد برای اینکه شخص دانشجو بتواند با افراد موفق از سراسر دنیا آشنا شده و اینکه در آینده بتواند از این شبکه ارتباطی‌ انسانی‌ استفاده بهینه کند. به عنوان یک نمونه، هر کدام از همکلاسی‌ها می توانند به صورت پتانسیل یک شغل مناسب پیدا کنند و یک پل ارتباطی‌ بسیار خوبی‌ برای پیدا کردن شغلی برای شما در شرکت محل کار خود باشند.

۶) فرصتی برای ماجراجویی شدن و افزایش اعتماد به نفس:

زندگی‌ در یک کشور خارجی‌ با فرهنگی متفاوت و تعارضات زندگی‌ مختلف، در حالی‌ که در یک نگاه کلی‌ می تواند کمی‌ نگران کننده باشد؛ به شخص دانشجو یک اراده و توان و شجاعت خاصی‌ می‌دهد که او بتواند مشکلات بزرگتر در زندگی‌ خود را نیز پشت سر بگذرد. این تجربه انسان را خیلی‌ ماجرا جوی تر می نماید.

امیدواریم که این مقاله سودمند بوده باشد. این مقاله اقتباس آزادی است از مقاله ی "ده دلیل برای تحصیل در خارج" که در وبسایت studyabroad360.com منتشر شده است.

خواندن 3649 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 دی 1391 ساعت 19:10

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ دلایلی متفاوت برای تحصیل در خارج