اخبار داغ

ApplyClub

دوشنبه, 25 دی 1391 ساعت 19:27

واژه نامه ی جامع پذیرش و اپلای: بخش دوم

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

apply vocabulary واژه نامه ی پذیرش و اپلایدر بخش اول این مقاله با تعدادی از لغات پرکاربرد پروسه ی پذیرش و اپلای آشنا شدیم. در این بخش به معرفی لغات بیشتری می پردازیم.

 

لیست واژگان اپلای، بخش دوم

Scholarship:

یکی از انواع کمک هزینه های مالی. برای مطالعه جزییات به این مقاله مراجعه کنید.

 Fellowship:

 یکی از انواع کمک هزینه های مالی. برای مطالعه جزییات به این مقاله مراجعه کنید.

 RAship  یا Research assistantship:

 کمک هزینه مالی که معمولا توسط استاد به دانشجو در قبال انجام تحقیق پرداخت می شود. برای اطلاع از جزییات این مقاله را مطالعه کنید.

 TAship یا Teaching assistantship:

 کمک هزینه مالی که معمولا توسط دانشکده به دانشجو در قبال کمک به اساتید در تدریس دروس لیسانس پرداخت می شود. برای اطلاع از جزییات این مقاله را مطالعه کنید.

 CV  یا Curriculum Vitae:

 لیست سوابق تحصیلی، علایق پژوهشی، نشریات علمی و دیگر سوابق مانند عضویت در انجمن های علمی. برای اطلاع از جزییات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید.

 Resume:

 رزومه. لیست سوابق و تجارب کاری و تحصیلی. هرچند معمولا رزومه و CV به جای هم به کار می روند، در حالت تخصصی، رزومه روی سوابق کاری تاکید بیشتری کرده و برای اقدام برای کار (پس از تحصیل) استفاده می شود. در صورتی که CV برای اقدام برای گرفتن پذیرش به کار می رود و بر روی سوابق علمی و تحصیلی به کار می رود.

 Language Test:

 امتحان زبان. به عنوان مثال زبان انگلیسی برای اکثر دانشگاه های اروپا، کانادا و آمریکا.

 IELTS:

 یکی از امتحان های زبان انگلیسی. برای مطالعه در مورد جزییات این امتحان می توانید به این مقاله رجوع کنید.

 TOEFL:

 یکی از امتحان های زبان انگلیسی. برای مطالعه در مورد جزییات این امتحان می توانید به این مقاله رجوع کنید.

 GRE:

 یکی از امتحان های زبان انگلیسی. برای مطالعه در مورد جزییات این امتحان می توانید به این مقاله و این مقاله رجوع کنید.

 GMAT:

 یکی از امتحان های زبان انگلیسی. برای مطالعه در مورد جزییات این امتحان می توانید به این مقاله رجوع کنید.

 Paper – Publication:

 مقاله – انتشارات

 Patent:

 ابداعات و اختراعاتی که به ثبت ملی یا بین المللی رسیده اند.

 Recommendation Letter یا Reference Letter:

 توصیه نامه. به عنوان مثال دانشگاه ها از شما خواهند خواست لیستی از افرادی که می توانند معرف شما باشند (مثل اساتید – مدیران و ...) را به آنها بدهید تا خود دانشگاه با آنها تماس بگیرد و از آنها بخواهد نظرشان را راجع به سابقه علمی-تحصیلی-کاری شما بگویند. به نامه ای که این افراد به دانشگاه می فرستند (با ایمیل یا با پر کردن فرم کاغذی یا آنلاین) توصیه نامه یا recommendation می گویند. (برخی اوقات به صورت recom هم شنیده می شود). برای اطلاع از جزییات بیشتر به مقاله "ویژگی های یک توصیه نامه علمی قوی" و "نکاتی در مورد گرفتن توصیه نامه از اساتید" مراجعه کنید.

 References:

 لیستی از افرادی که بتوانند معرف شما باشند و برای شما توصیه نامه بنویسند. این لیست می تواند شامل اطلاعات تماس با افرادی باشد که شما را از لحاظ علمی – فنی – تحصیلی – پژوهشی و کاری می شناسند و در واقع می توانند با تعریف کردن از شما باعث تسهیل در روند پذیرش شما شوند.

 SOP  یا Statement Of Purpose یا Statement of Intent:

 انگیزه نامه. متنی یک یا دو صفحه ای در مورد پیش زمینه، انگیزه ها، اهداف و دلایل شما برای علاقه به ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر. برای اطلاع از جزییات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید.

 GPA:

معدل دوران تحصیل.

 Honors and awards:

 لیستی از جوایز و مقام هایی که در مسابقات مختلف علمی کسب کرده اید. مانند مسابقات روباتیک، جشنواره های علمی، المپیاد ها، ...

 Official Transcripts:

 کارنامه های رسمی دوران تحصیل. معمولا این کارنامه ها توسط دانشگاه ها مستقیم چاپ و آماده شده و درون پاکت مهر و موم شده قرار می گیرند.

 Unofficial transcripts:

 کارنامه هایی که ممکن است توسط دانشگاه یا خود شخص چاپ شوند ولی تایید نهایی دانشگاه را نداشته باشند. (مثلا به این دلیل که در پاکت مهر و موم شده قرار نگرفته اند یا اینکه تایید فارغ التحصیلی شخص را ندارند.)

 Signed and sealed:

 مهر و موم شده. معمولا در مورد کارنامه ها به کار می رود که دانشگاه از شما می خواهد به همراه مدارک درخواست پذیرش، کارنامه های مهر و موم شده ارائه دهید.

 Research interests:

 علایق پژوهشی.

 Bank statement:

 مدرک نشان دهنده وضعیت حساب بانکی. موجودی بانکی. معمولا برای صدور پذیرش بدون کمک هزینه تحصیلی از افراد خواسته می شود که با ارائه چنین مدرکی نشان دهند که توانایی تحصیل با هزینه شخصی را دارند.

 این مدرک معمولا برای گرفتن ویزا نیز به کارخواهد رفت.

 Tuition fees:

 هزینه تحصیل در دانشگاه (پس از گرفتن پذیرش و ثبت نام در دانشگاه) که معمولا در ابتدای هر ترم به دانشگاه پرداخت می کنید. توجه کنید که این هزینه، لزوما معادل کل هزینه ای که باید به دانشگاه پرداخت کنید نمی باشد و معمولا بستگی به تعداد واحدهای ثبت نامی دارد.

 Student fees:

 هزینه های دانشجویی. به عنوان مثال هزینه بیمه تکمیلی دانشجویی، هزینه استفاده از یک سری خدمات دانشجویی مثل سالن های ورزشی، نشریات و .... (که معمولا چه استفاده کنید و چه نکنید به هر حال باید بپردازید!!)

 Study permit:

 مجوز تحصیل. برای تحصیل در برخی از کشورها (مانند کانادا) به جز ویزای ورود به آن کشور، مجوز تحصیل نیز لازم است که در موقع اقدام برای ویزا، سفارتخانه مربوطه جزییات آن را به اطلاع شما می رساند.

 Courier mail:

 پست های سریع مانند DHL و TNT. بعضی اوقات دانشگاه ها نامه پذیرش شما را با پست سریع می فرستند تا زودتر و مطمئن تر به دست شما برسد. یا اینکه ممکن است از شما بخواهند که یک سری از مدارک را با اینگونه پست ها به دست آنها برسانید.

 

برای مشاهده ی قسمت سوم مقاله اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 4293 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 بهمن 1391 ساعت 19:25

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ واژه نامه ی جامع پذیرش و اپلای: بخش دوم