اخبار داغ

ApplyClub

سه شنبه, 03 بهمن 1391 ساعت 18:16

واژه نامه ی جامع پذیرش و اپلای: بخش سوم

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

apply vocabulary واژه نامه ی پذیرش و اپلایدر بخش اول و دوم این مقاله با تعدادی از لغات پرکاربرد پروسه ی پذیرش و اپلای آشنا شدیم. در این بخش به معرفی لغات بیشتری می پردازیم.

 

لیست واژگان اپلای، بخش سوم

Credentials:

در حالت کلی به مدارک و سوابق فرد اشاره می کند، مانند مدارکی که نشان دهنده موفقیتهای وی در زمینه های مختلف علمی یا به عنوان مثال ریز نمرات ، نمرات امتحان های زبان و ... است.

 Course Description:

 شرح دروسی که تا کنون در دوره های دانشگاهی گذرانده اید. به طور مثال نام درس، کد درس، ترمی که آن درس را گذرانده اید (تاریخ دقیق شروع و پایان) و نمره ای که گرفته اید. فرم درخواست شرح دروس می تواند کاملا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر باشد. ممکن است برخی از دانشگاه ها از شما بخواهند آن را به صورت کاغذی و تایید شده برایشان پست کنید. برخی دیگر در فرم آنلاین اقدام برای پذیرش (Application form) جایی برای وارد کردن اطلاعات مربوطه دارند (چیزی شبیه وارد کردن نمرات کارنامه تان در یک فرم آنلاین) و بعضی دیگر از دانشگاه ها اصلا چنین اطلاعاتی را (به این اسم و به این صورت) از شما نخواهند خواست.

 Internship یا Co-Op :

 دوره کارآموزی. هرچند در ایران معمولا این دوره ها فقط مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی و یا فوق دیپلم است، در برخی از کشورها مرسوم است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز دوره کارآموزی بگذرانند. البته در اکثر موارد این دوره کاملا اختیاری بوده و خود دانشجویان به دنبال بدست آوردن موقعیت های کارآموزی می گردند نه اینکه مجبور به گذراندن آن باشند. این دوره ها معمولا جزو واحدهای درسی نیز به حساب نمی آیند و بیشتر شبیه این هستند که کسی در حین تحصیل (یا با گرفتن مرخصی کوتاه مدت از دانشگاه) در شرکتی نیز کار کند. دو دلیل و یا بهتر بگوییم انگیزه برای گذراندن دوره های کارآموزی، یکی کسب تجربه کاری در محیط خارج از کشور و آماده شدن برای ورود به این محیط پس از فارغ التحصیلی است و دیگری، فراهم آوردن منبع درآمدی مناسب تر از کمک هزینه دانشگاه است به خصوص برای افرادی که کمک هزینه کافی ندارند. طول مدت این دوره ها متغیر است و معمولا از سه ماه تا یک سال می باشد.

 Post-Doc :

 به نمونه ای از دوره های با مدت متغیر از چند ماه تا چند سال (مثلا دو سال) پس از دکترا گفته می شود که فرد با مدرک دکترا به عنوان محقق و بعضا مسئول یک یا چند گروه تحقیقاتی زیر نظر یک استاد کار می کند. این دوره معمولا مانند کار تحقیقاتی کردن به صورت محقق و نه به صورت دانشجو است و در آن فرد مدرک دانشگاهی دریافت نمی کند.

 Add/Drop Deadline :

 آخرین مهلت حذف و اضافه دروس ترم.

 Bursary/Student loan:

 وام دانشجویی – بورس. شرایط دادن وام دانشجویی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. برخی از دانشگاه ها به دانشجویان خارجی (International students – دانشجویان بین المللی) وام نمی دهند.

 Health insurance/ medical or health plan:

 بیمه درمانی. برخی دانشگاه ها هزینه بیمه دانشجویان را در قالب کمک هزینه دانشجویی به مراجع بیمه کننده می پردازند و در برخی جاهای دیگر، خود شخص مسئول پرداخت اینگونه هزینه هاست.

 Student residence:

 خوابگاه دانشجویی.

 Campus:

 محوطه (دراین مبحث، محوطه ی دانشگاه). معمولا به صورت ترکیب های on-campus (درون دانشگاه) و off-campus یا out of campus (خارج از دانشگاه) به کار می رود.

 Ranking:

 رده بندی دانشگاه ها. معمولا برای اشاره به جایگاه دانشگاه مورد نظر در لیست دانشگاه های آن کشور یا در بین دانشگاه های جهان برای رشته های مختلف به کار می رود. به عنوان مثال اینگونه بیان می شود: دانشگاه هاروارد و استنفورد رنکینگ بسیار بالایی دارند.

 ویزای F1 و F2 :

 ویزای نوع F1 ، ویزایی است که دولت آمریکا برای کسی که با پذیرش دانشجویی می خواهد وارد این کشور شود صادر می کند. ویزای F2 برای همسر دانشجو صادر می شود.

 I-20:

 فرمی که دانشگاه های آمریکا پس از دادن پذیرش برای فرد متقاضی صادر می کنند. این فرم هنگام اقدام برای ویزای دانشجویی آمریکا و همینطور (در ایران) برای مراحل صدور جواز خروج از کشور برای آقایان مشمول سربازی استفاده دارد. در این فرم مشخصات دانشجو و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته و از این دست اطلاعات وارد شده است.

 Sevis fee:

 یکی از هزینه هایی است که چند روز قبل از وقت مصاحبه برای ویزای دانشجویی آمریکا باید بپردازید.

خواندن 5661 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 بهمن 1391 ساعت 18:38

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ واژه نامه ی جامع پذیرش و اپلای: بخش سوم