اخبار داغ

ApplyClub

دوشنبه, 14 اسفند 1391 ساعت 06:43

چگونه نمرهٔ GRE را به صورت رسمی‌ به دانشگاه‌ها گزارش کنیم؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

GRE-ASRدر مقالات پیشین به انواع مختلف امتحانات لازم جهت دریافت پذیرش اشاره داشتیم. یکی‌ از این امتحانات GRE می‌باشد که در این مقاله به طور مفصل در مورد جزئیات این آزمون و نحوه آمادگی برای آن شرح دادیم. با پیش فرض اینکه این آزمون را داده و نمره ی آن اعلام شده است، یکی‌ از مراحل بعدی در تکمیل پروسه ی تقاضای ادامه تحصیل، ارسال نمره GRE به صورت رسمی‌ به دانشگاه مورد نظر می‌باشد. این کار بایستی از طریق موسسه ETS انجام پذیرد و در این مقاله به چگونگی‌ گزارش رسمی نمره ی GRE به دانشگاه ها می پردازیم.

شما میتوانید در پایان امتحان GRE به تعداد ۴ دانشگاه و به صورت رایگان تقاضای ارسال رسمی‌ نمره خود را بدهید. در صورتی‌ که در زمان امتحان در مورد دانشگاه های مورد نظر تصمیم قطعی نگرفته و یا اینکه می‌خواهید به تعداد بیشتری دانشگاه نمره رسمی‌ GRE خود را ارسال کنید، بایستی تقاضای Additional Score Reports یا ASR داده شود. در ادامه به چگونگی‌ انجام درخواست برای ASR و میزان مبلغ لازم شرح داده میشود.

میزان مبلغی که بایستی برای هر ASR پرداخت شود، مبلغ ۲۵ دلار آمریکا برای هر گزارش برای هر دانشگاه می‌باشد. تقاضای ASR میتواند از طریق اینترنت، نامه، فکس و یا تلفن انجام شود.

GRE ASR از طریق اینترنت:

جهت بررسی‌ سریعتر، بهتر است که ASR از طریق اینترنت انجام شود، جهت این کار لازم است که شخص متقاضی دارای حساب آنلاین MyGRE باشد، که می‌توان از طریق سایت http://mygre.ets.org آن را ایجاد نمود. جهت انجام ASR از این طریق، فقط Debit Card و یا Credit Card پذیرفته می شود. هم چنین، اگر یک تقاضا فرستاده شود، نمی‌توان آن تقاضا را پس گرفت و یا به یک دانشگاه دیگر تغییر داد و نمره رسمی‌ شما بعد از پنج روز کاری از دریافت مبلغ مورد نظر به دانشگاه مورد نظر فرستاده میشود.

GRE ASR از طریق نامه یا فکس:

ابتدا بایستی فرم مورد نظر از طریق سایت ETS دریافت و تکمیل گردد. سپس فرم تکمیل شده بایستی به آدرس مشخص شده روی فرم ارسال گردد. نمره رسمی‌ طی‌ ده روز کاری از دریافت نامه شما گزارش میشود. مبلغ مورد نظر برای تقاضا از طریق فکس باید از طریق Debit Card و یا Credit Card پرداخت شود. هم چنین وقتی‌ که تقاضا از طریق نامه و یا فکس دریافت شود، دیگر نمی‌توان آن را پس گرفت و یا به دانشگاه دیگری منتقل نمود. شماره ی فکس مورد نظر ۸۹۷۵-۲۹۰-۶۱۰-۱ می باشد.
GRE ASR از طریق تلفن:

شماره مورد نظر، ۷۲۹۰-۷۷۱-۶۰۹-۱ یا ۷۲۶۷-۴۷۳-۸۸۸-۱ می‌باشد. قبل از تماس گرفتن بایستی که اطلاعات زیر را آماده داشته باشید:

- شماره دریافتی هنگام ثبت نام جهت آن آزمون (registration number) ،
- تاریخ امتحان،
- تاریخ تولد،
- کد موسسه و کد دانشکده مورد نظر،
در حین تماس، یکی‌ از مراحل مربوطه وارد کردن اطلاعت مربوط به Debit Card و یا Credit Card می‌باشد. زمان‌های تماس، بین ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب به وقت کاری شرق آمریکا می‌باشد. قبل از پایان تماس، حتما منتظر شوید تا تائیدیه (confirmation) را به شما بدهد. مثل مورد پیشین، بعد از دریافت تائیدیه، دیگر نمی‌توان تقاضا را پس گرفت و یا اینکه آن را به دانشگاه های دیگر تغییر داد. نمره رسمی‌ شما پنج روز کاری بعد از تماس مربوطه ارسال خواهد شد. هم چنین لازم به ذکر است که با هر تماس، می‌توان حداکثر هشت تقاضای جدید داد. جهت دادن تقاضاهای بیشتر بایستی مجددا با شماره های مربوطه تماس حاصل نمود.

این مقاله چکیده ای بود از نحوه تقاضای ارسال رسمی‌ نمره GRE به دانشگاههای مورد نظر، جهت اطلاعات دقیقتر، لطفا با ما تماس حاصل نمائید. هم چنین، جهت استفاده از خدمات پرداخت با کارت های اعتباری، میتوانید با ما تماس حاصل فرمائید.

خواندن 4058 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 اسفند 1391 ساعت 17:03

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ چگونه نمرهٔ GRE را به صورت رسمی‌ به دانشگاه‌ها گزارش کنیم؟