اخبار داغ

ApplyClub

Hamed

Hamed

با توجه به هزینه بالای تحصیلات دانشگاهی، که به طور متوسط برای دانشجویان کانادایی هزینه شهریه ۵،۵۸۱ دلار کانادا می باشد، بعضی از دانشجویان این سوال را مطرح می کنند که آیا تحصیلات دانشگاهی ارزش این سرمایه گذاری مالی‌ را دارد یا خیر. در حالی‌ که مطالعات نشان می دهند که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مرتبه بالاتری نسبت به کارمندان فاقد این تحصیلات در بازار شغلی‌ کانادا قرار دارند، ولی‌ در عین حال، همه رشته‌ها از شانس مساوی بر خوردار نیستند.

رشته‌های با تقاضای کاری بالاتر:

آقای پتر هریس، سر دبیر وب سایت Workopolis که بزرگترین وب سایت جست و جوی شغل در کانادا می‌باشد، می‌گوید که سه حوزه تحصیلاتی هستند که از بیشترین شانس برای افرادی که به تازگی برای پیدا کردن شغل اقدام می کنند برخوردارند:

رشته‌های مرتبط با حوزه سلامت: بخش مسن تر جامعه، یک رشد بزرگی‌ را در همه حوزه‌های مرتبط با سلامت ایجاد کرده است، این بخشها شامل پرستاری، دارو شناسی‌، تکنسین آزمایشگاه، و پزشکان میباشند.
رشته‌های مرتبط با حوزه مهندسی‌: رشد منابع در بخش غربی کانادا، مهندسین را به طور خاص در بخش غربی کانادا محبوب ساخته است، البته آقای هریس میافزاید که "مهندسین در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند، و یک در صد بسیار پایینی از مهندسین هستند که بی‌ کار هستند."
رشته‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات: با توجه به تعداد روز افزون افرادی که از طریق موبایل و یا تبلت به اینترنت دسترسی‌ دارند، توسعه دهندگان برنامه‌های موبایل و یا وبسایت‌ها به طور روز افزون مورد تقاضا هستند.

خانم لورن فریس، رئیس موسسه TalentEgg ، موسسه ای که فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی را با شغل‌های موجود تطبیق میدهد، می‌گوید که حتی دانشجویانی که در این رشته‌های مورد تقاضای ذکر شده نیز نیستند میتوانند از مدرک دانشگاهی خود استفاده بهتری ببرند به شرطی که رشته تحصیلاتی خود را با نیازهای کار فرما تطبیق دهند.

خانم فریس میافزاید، "به طور کلی‌، هر شخصی‌ که دارای مدرک و یا دیپلمیست که قابل کاربرد در یک شغل خاص هست، از افرادی که دارای رشته‌های بر مبنای تئوری میباشند شانس بیشتری در پیدا کردن شغل دارد." با کسب کردن یک مجموع مهارت خاص، و یا شرکت در یک دوره کار ورزی جهت کسب تجربه کاری، دانش جویان میتوانند خودشان را در بازار شغل متمایز کنند."

رشته‌های با کمترین تقاضا:

فارغ‌التحصیلان با مدرک دانشگاهی هنر، علوم انسانی‌، و علوم اجتماعی، دارای شرایط سخت تری جهت پیدا کردن اولین شغل خود هستند. آقای هریس میافزاید، "تعداد متقاضیانی که فارغ‌التحصیل میشوند از افرادی که کارفرما‌ها نیاز دارند بیشتر هستند." خانم فریس میافزاید: این نکته خیلی‌ باعث تعجب نیست که فارغ‌التحصیلان این برنامه‌ها یک سری مهارت‌های خاصی‌ را کسب نکرده اند که بتواند به طور مستقیم به یک شغلی‌ مرتبط باشند، او می‌گوید، "آن چیزی که توسط کار فرما دریافت میشود آن است که شما بایستی آموزش ببینید. آنها مطمئن نیستند که شما بتوانید یک کاری را انجام دهید، چون که شما اثبات نکرده اید که شما میتوانید."

با وجود اینکه ارتباط بین این رشته‌ها و بازار کار محدود است، آقای هریس می‌گوید این به این معنا نیست که این رشته‌ها نبایستی مطالعه شوند، او میافزاید، "هر مدرک هنر به شما توانایی خیلی‌ خوب تحقیقاتی‌، ارتباطی‌، و نوشتاری میدهد که قابل استفاده در موضوع‌های متفاوت میباشند، بنا بر این این رشته‌ها سودمند هستند، ولی‌ مدرک آنها به طور لزوم مورد پیگیری کارفرماها نیست."

با وجود اینکه شما هیچگاه یک آگهی شغل مربوط با رشته فلسفه را نمی‌بینید، فریس و هریس می‌گویند که، با این وجود، دریافت مدرک هنر میتواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد، فریس میفزاید: "در یک افق طولانی‌ تر، یک مدرک دانشگاهی میتواند با ارزش تر از نرفتن به دانشگاه باشد." موسسه آمار کانادا نشان میدهد که در صد میزان بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان کانادایی در حد ۵.۸ در صد در سال ۲۰۱۲ می‌باشد، در مقایسه با درصد بیکاران ۸.۸ در صد در بین فارغ‌التحصیلان دبیرستانی و ۱۶.۴ در صد در بین افراد بدون مدرک دبیرستان.

با وجود اینکه هریس با این نکته موافق است که هنوز مدارک دانشگاهی با ارزش هستند، او دانشجویان را مشورت میدهد که آنها بایستی مدّ نظر قرار دهند که چرا در یک رشته خاص تحصیل میکنند. هریس میافزاید: "تحصیل رشته هنر، چیزی هست که شما بایستی انجام دهید اگر شما در مورد آن مشتاق هستید، یا اینکه شما می‌خواهید به عنوان یک انسان، ذخیره دانش خود را افزایش دهید. در عین حال، اگر شما می‌خواهید به دانشگاه بروید، فقط برای اینکه یک شغلی‌ کسب کنید، و شما این را فقط به عنوان یک معیار می‌بینید که در رزومه خود بگذارید، شما احتمالا بایستی یک فکر مجددی در این مورد انجام دهید، زیرا دانشگاه گران و زمان بر است، و ممکن است که شما بخواهید کار دیگری انجام دهید که شما را در بازار کار به جلو اندازد."

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

وزیر جدید امور مهاجرت و شهروندی کانادا، آقای کریس الکساندر، در تاریخ 16 آگوست 2013 به طور رسمی‌ به یکی‌ از اولین مهاجرین دائم تحت برنامه ی جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای به نام اریک بیرن از ایرلند خوش آمد گویی کرد.

وزیر مهاجرت گفت: "دولت ما بر روی برنامه ایجاد شغل، رشد اقتصادی، و موفقیت دراز مدت متمرکز است. این برنامه ی جدید  فدرال نیروی فنی حرفه ای این اجازه را به ما می دهد که کار بلدان با مهارت را جذب و حفظ کنیم تا اینکه بتوانیم به کمبودهای محلی شغلی‌ بپردازیم و اقتصاد کانادا را بارور کنیم. این باعث خوشبختی‌ من است که به طور شخصی‌ به یکی‌ از مهاجرین موفقی‌ که از این طریق وارد کانادا شده است خوش آمد گویی کنم."

آقای اریک بیرن گواهی اخذ مهارت خود را از استان انتاریو و در ماه می ۲۰۱۲ دریافت کرد، او الان به عنوان لوله کش برای یک مرکز گرمایش و سرمایش کار می‌کند. او برای اولین بار و از طریق برنامه ی تجربه ی بین‌المللی کانادا وارد اینجا شده است، این برنامه فرصت کار و تحصیل را در کانادا برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ سال از کشورهایی خاص فراهم می‌کند.

اریک بیرن می افزاید، "کانادا کشور خیلی‌ خوبیست و مردم اینجا به طور استثنایی خون گرم و مهمانپذیر هستند. من خیلی‌ خوشحال هستم که برای برنامه ی فدرال نیروی فنی حرفه ای پذیرفته شده‌ام، این نشانگر ارزش مجموعه تجارب من است و به من این اجازه را می دهد تا در کانادا بمانم و با موقعیت جدیدم به عنوان مقیم دائم بیشتر وفق پیدا کنم."

به طور هم زمان هم در کلگری، وزیر کار و رفاه اجتماعی، آقای جیسون کنی، به یک متقاضی موفق دیگر در همین برنامه ی فدرال نیروی فنی حرفه ای خوش آمد گویی کرد. مقیم دائم جدید، آقای پال لیتل به عنوان برقکار در شرکتی در کلگری و از ماه ژوئن ۲۰۱۲ مشغول به کار بوده است.

وزیر کنی می افزاید: "برنامه ی جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای یک پیشرفت قابل توجه در سیستم مهاجرت کاناداست که برای یک مدت زمان طولانی‌ برای پذیرش کارورزان با مهارت وجود خارجی نداشت. مهاجرانی شبیه پال رو به سوی موفقیت دارند و من خیلی‌ خوشحالم که این برنامه مهاجرتی جدید به او، و سایرینی مثل او، اجازه می دهد که به لطف توانایی‌های خود و بر اساس یک معیار دائم به اقتصاد ما کمک کنند."

آقای پال لیتل می افزاید: "مهاجرت به کانادا برای من یک تصمیم صحیحی بود، چه از بابت شخصی‌ و چه از بابت حرفه ای. من خیلی‌ ممنونم برای این موقعیتی که در اختیار من قرار داده شده تا اینکه در کانادا به طور دائم اقامت کنم و بتوانم برنامه‌های بلند مدت برای خود طرح ریزی کنم."

تا به امروز، متقاضیان موفق تحت برنامه فدرال جدید نیروی فنی حرفه ای از کشورهایی مثل هند، لیتوانی، لاتویا، آلمان، و ایرلند مهاجرت کرده اند.

دولت کانادا برنامه فدرال جدید را در ژانویه سال ۲۰۱۳ آغاز کرد تا بتواند در مهاجرت نیروی فنی حرفه ای که می توانند نیازهای اقتصادی حال حاضر و آینده کانادا را بر آورده کنند تسهیل ایجاد کند. این افراد بر اساس معیار‌های مربوطه، مانند توانایی زبانی، تجربه عملی‌ و کاری پذیرش می شوند. این برنامه همچنین در پاسخ به نیازهای کارفرمایان کانادایی برای کارورزان ماهر جهت پر کردن کمبودهای نیروی کار خود، مخصوصاً در امور ساخت و ساز زیربنا یی، تشکیل شده است. همچنین لازم به ذکر است که جهت جذب کردن و حفظ متقاضیان واجد شرایط، تمهیداتی اندیشیده شده است که پرونده‌های متقاضیان هر چه سریعتر مورد بررسی‌ قرار گیرند. به عنوان مثال، پرونده اریک بیرن در مدت سه ماه و پرونده پال لیتل در مدت چهار ماه مورد بررسی‌ قرار گرفتند.

در همین راستا آقای اتکینسون، مدیر مسول یک موسسه ی ساخت و ساز کانادایی، می افزاید، "از دید صنعتی، ما خیلی‌ خوشحال هستیم که تعداد افراد جدید و زیادی از طریق این برنامه به کانادا پذیرش می شوند. این برنامه به طور مستقیم به نیازهای صنعتی جهت داشتن یک سیستم مهاجرتی سریعتر و موثرتر که به طور خاص روی جذب افراد با مهارت که نیازهای سراسر کانادا را بر طرف می کنند متمرکز است پاسخ می دهد."

برنامه جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای، در کنار سایر تغییرات در برنامه‌های اقتصادی مهاجرتی، از برنامه اقتصادی سال ۲۰۱۳ از طریق ساخت یک سیستم مهاجرتی سریع و انعطاف پذیر که بر روی نیازهای بازار اقتصادی و کاری کانادا استوار است، حمایت می‌کند.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

دبیر کل کمیته ی حقوق بشر آنتاریو خانم Barbara Hall خواستار برداشته شدن شرط "تجربه کانادایی" هنگام جست و جو جهت کارشده است. خانم Hall می افزاید: "آنتاریو مهاجرین با توانایی‌های بسیار بالا را از سراسر دنیا جذب می‌کند، ولی‌ اگر آنها به مانع تجربه کار کانادایی برخورد کنند، با مشکلات زیادی رو‌به رو می شوند. آنها نمی‌تواند کار پیدا کنند، چونکه تجربه کانادایی ندارند و نمیتوانند تجربه کانادایی کسب کنند چون که کار ندارند. در بسیاری از موارد، این می تواند به عنوان یک نوع تمایز قایل شدن در قانون حقوق بشر آنتاریو محسوب شود."

کمیته حقوق بشر آنتاریو می افزاید که بسیاری از تازه واردن جهت حایز شدن شرط تجربه کانادایی، تن‌ به کارهای با حقوق پائین و یا بدون حقوق، مثل کار آموزی و یا کار‌های داوطلبانه می دهند. آنها هم چنین هنگامی که تلاش می کنند برای خود احراز اعتبار کنند، به موانعی برخورد می کنند؛ به دلیل اینکه این کار بدون داشتن تجربه کانادایی باز هم غیر ممکن است. در نتیجه، آنها معمولاً مشغول به انجام کارهایی می شوند که با سواد، مهارتها و تجربه آنها سازگار نیست.

ضابطه جدید کمیته حقوق بشر آنتاریو در واقع درخواست پیش نیاز "تجربه کانادایی" را از سوی کارفرمایان نوعی تمایز قائل شدن (و مخالف با حقوق بشر) تلقی می کند  که فقط در موارد استثنایی بایستی مورد نظر قرار گیرد. روسا بایستی کل سابقه شخص متقاضی کار را مورد بررسی‌ قرار دهند، مستقل از اینکه این تجربه کجا کسب شده است. این ضابطه هم چنین به روسا می‌گوید که چگونه برنامه‌ها و ضوابط خود را تنظیم کنند که تمایز مشابهی ایجاد نکند.

در همین راستا، آقای بیل توماس، رئیس موسسه KPMG در آنتاریو می افزاید: "ما از این ضابطه جدید استقبال می‌کنیم. مؤسسات مالی که بر روی تازه واردین سرمایه گذاری می کنند، می توانند از توانایی‌ها و تجارب غنی آنها بهره‌مند شوند، و در عوض در اقتصاد رقابتی کنونی قابل رقابت تر باشند."

در راستای تهیه این ضابطه و در پائیز سال گذشته، کمیته حقوق بشر آنتاریو از تازه واردین ده سال گذشته به کانادا در مورد تجارب آنها در پیدا کردن شغل در آنتاریو در بدو ورود سر شماری انجام داد، و هم چنین از شرکتهایی که پیش نیاز "تجربه کانادایی" را مورد استفاده قرار می‌دادند. این کمیته هم چنین با تعدادی از مؤسسات و افراد، شامل ارگانهایی که به تازه واردین کمک می کنند، رؤسا، و افرادی از دولت صحبت کرده است.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

دولت کبک در تاریخ سه شنبه، ۹ جولای ۲۰۱۳، تغییرات مهمی‌ را در ارتباط با قوانین مهاجرتی خود اعلام کرده است؛ این تغییرات از تاریخ یکم آگوست به اجرا گذشته می شوند. این تغییرات مهم را می‌توان در زیر خلاصه کرد:

برنامه ی کارگران ماهر

از ابتدای آگوست ۲۰۱۳ یک سقف ۲۰،۰۰۰ متقاضی در برنامه کارگران ماهر کبک قرار داده می شود. در عین حال، برنامه کارگران با تجربه کبک تعداد نامتناهی متقاضی را قبول می‌کند. لازم به ذکر است که متقاضیان با قرارداد کاری در این طبقه قرار نمی گیرند.

همچنین در ارتباط با مهارت صحبت زبان فرانسوی، برای برنامه کارگران ماهر و با تجربه یک حد "متوسط رو به بالا" به عنوان حد اقل جدید مدّ نظر قرار می‌گیرد. در همین ارتباط، یک لیست جدید مهارت/رشته تحصیلی‌ برای برنامه مهاجرتی کارگران ماهر و با تجربه اعلام خواهد شد.

برنامه ی سر مایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری که در حال حاضر بسته است، دوباره باز شده و حد اکثر ۱۷۵۰ متقاضی جدید را می‌پذیرد؛ هم چنین حداکثر ۱۲۰۰ متقاضی برای هر کشور نیز مدّ نظر قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که متقاضیانی که از خود یک حد "متوسط رو به بالا" در صحبت زبان فرانسه را نشان دهند شامل این حد نمی شوند.

هم چنین، از ابتدای آگوست، متقاضیان برنامه سرمایه گذاری بایستی یک مبلغ دولتی ۱۰،۰۰۰ دلار کانادا را برای بررسی‌ تقاضای مهاجرت خود پرداخت کنند؛ پرونده‌های متقاضیان این برنامه بایستی بین تاریخ یکم تا شانزدهم آگوست ارسال شوند.

برنامه ی کار آفرینان

تعداد حد اکثر ۵۰۰ متقاضی در پرونده کارآفرینان جهت بررسی‌ پذیرفته می شود؛ هم چنین حداقل میزان "متوسط رو به بالا" برای صحبت زبان فرانسه لازم است تا امتیاز مربوط به زبان در این برنامه کسب شود.

جهت اطلاعات بیشتر راجع به تغییرات آتی در برنامه‌های مهاجرتی استان کبک به سایت های cicnews.com و canadavisa.com مراجعه کنید.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

بر اساس گزارشی که برای بانک مونترال کانادا تهیه شده است، تقریبا نیمی از ثروتمندترین افراد ساکن کانادا را مهاجرین جدید و یا نسل اولی‌‌های کانادایی تشکیل می دهند.

این گزارش می افزاید که دو سوم از کانادایی های میلیونر، ثروت خود را خودشان کسب کردند و تنها بیست درصد از آنها ثروت خود را از راه ارث به دست آورده اند. این در حالی است که چهل و هشت درصد از این افراد را مهاجرین به کانادا و یا نسل اولی‌ (یعنی حداقل یکی‌ از والدین متولّد خارج از کانادا) تشکیل می دهند. این آمار نسبت به آمار مشابه در آمریکا خیلی‌ متفاوت است، از آنجایی که فقط یک سوم از میلیونر‌های آمریکا را مهاجرین تشکیل می دهند.

همچنین، نکته جالب توجه دیگر آن است که خانمها چیزی حدود یک سوم از میلیونر‌های کانادا را تشکیل می دهند، که این آمار نسبت به آمار مشابه سه سال پیش که فقط بیست و یک درصد بود، نرخ رشد خوبی‌ را نشان می دهد. در میان این خانمها، چهل درصد از آنها اعلام کرده اند که دارایی خودشان را خود کسب کرده اند، که باز از این میان، یک سوم آنها از طریق سرمایه گذاری بوده است، در حالی‌ که آمار مشابه سرمایه گذاری برای آقایان، پنجاه و نه‌ درصد است.

لازم به ذکر است که در این مطالعه، یک میلیونر، فردی تعریف شده است که میزان دارائی قابل سرمایه گذاری حدود حداقل یک میلیون دلار کانادا داشته باشد.

آقای الکس دوسمنیس‌ کورتیس، نائب رئیس و سر پرست بخش بانک داری خصوصی بانک مونترال، میافزاید، "امروز خانمها به طور روز افزون در حال کنترل گردش مالی کانادا هستند، و این میزان به صورت هشت درصد سالیانه در حال افزایش است؛ بنابراین مشخص است که چهره ثروتمندان در کانادا در حال تغییر است."

آمار استفاده شده جهت تهیه این گزارش، در بین تاریخهای بیست و هشت مارس تا یازده آوریل سال ۲۰۱۳ بوده است با در نظر گرفتن حدود ۳۰۵ کانادایی دارای میزان سرمایه حداقل یک میلیون دلار کانادایی؛ میزان خطا قابل قبول نیز +-۵.۶% بوده است. آمار مشابه مربوط به آمریکا نیز در یک دوره زمانی‌ مشابه و با در نظر گرفتن ۴۸۲ میلیونر آمریکایی تهیه شده است.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

مجله کانادایی "مهاجر کانادایی" اسامی بیست و پنج مهاجر برتر کانادا را در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده است. این دسته بندی بر اساس داستان زندگی‌ و دست آوردهای مهاجرین مختلف انجام شده است.

خانم مارگارت جتلینا، سر دبیر مجله مهاجر کانادایی، می‌گوید، "این بیست و پنج برنده نهایی، یک گروهی از افراد با پیش زمینه‌های گوناگون را شامل می شود، از هنرمندان تا بشر دوستان و کارآفرینان و از تبارها و نژادهای مختلف." او همچنین می افزاید که "هر کدام از این برگزیدگان دارای یک داستان زندگی‌ تاثیر گذار است، شامل اینکه چگونه به موفقت‌های خود دست یافته اند و یا اینکه چگونه کشور خود را ترک کرده اند." این مجله تعداد بیش از ۶۰۰ نامزد را در طی‌ کمتر از دو ماه دریافت کرده است که از بین آنها ۷۵ نفر به لیست نهایی رسیدند و جهت رسیدن به انتخاب نهایی، نزدیک ۳۰،۰۰۰ رای به صورت آنلاین جمع آوری شده است، که به نوبه خود بی‌ نظیر است.

از پانزده نفر از این بیست و پنج برگزیده نهایی در یک جشنی در تورنتو در تاریخ بیست ژوئن، قدردانی شد. از سایر این برگزیدگان در جشنی در ونکوور به تاریخ ۲۶ ژوئن قدردانی خواهد شد. آقای پال سای، مسئول بخش امور چند فرهنگی‌ مجله مهاجر کانادایی، می افزاید که "این برگزیدگان، مدل زندگی‌ هستند، نه تنها برای کانادایی‌های جدید، بلکه برای همه کانادایی‌ها تا بتوانند از کمک‌های که این افراد به جامعه خود کرده اند، درس بگیرند. در حقیقت این گروه از افراد خارق العاده، به دیگران می آموزند که چگونه می توان تفاوت ایجاد کرد و به جامعه خود خدمت رساند."

این بیست و پنج برگزیده، یک پلاک تقدیر همراه با ۵۰۰ دلار هدیه از جانب آنها به یکی‌ از مراکز خیریه ی دلخواهشان دریافت میکنند. هم چنین یک مصاحبه از آنها در ویژه نامه ماه جولای مجله مهاجر کانادایی چاپ خواهد شد.

آقای مارک کمو، نائب رئیس شرکت ژنرال موتورز در کانادا، میافزاید "این بیست و پنج نفر برگزیده، افرادی با انگیزه، با نبوغ و دارای معلومات زیادی هستند. ما خیلی‌ مفتخریم که آنها را در بین خود داریم و مطمئن هستیم که توانایی‌های آنها سایرین را تحت تاثیر قرار میدهد تا به اهداف خود در زندگی‌ دست یابند."

در ادامه این مقاله، قصد داریم آقای ایمان آقایی را معرفی‌ کنیم که تنها ایرانی‌ جزو این بیست و پنج نفر برگزیده هستند.

آقای ایمان آقایی فقط بیست و هشت سال سن دارد و فقط سه سال در کشور کانادا اقامت داشته است با این حال وی اجازه نداده است که شرایط تازه ی اقامت موفقیت او را تحت تاثیر قرار دهد، و در حقیقت می‌توان گفت که موفقیت ویژگی‌ ذاتی اوست، او حتی شرکت خود را راه موفقیت نامیده است.

ایشان در تهران به دنیا آماده است و به همراه همسر خود تصمیم گرفتند تا به کانادا مهاجرت کنند، به دلیل اینکه آنها احساس کردند که به هر آنچه می‌خواستند در ایران رسیده اند. ایمان می‌گوید، "من اولین فعالیت مالی‌ خود را در سن ۱۸ سالگی آغاز کردم که یک شکست بزرگ بود، ولی‌ شرکت دوم من موفق بود به طوری که در سن ۲۰ سالگی حدود ۱۵ کارمند داشتم."

ایمان سپس در سن ۲۳ سالگی از شرکت خود به یک گروه مشاورین مالی پیوست؛ و در سن ۲۵ سالگی تصمیم گرفت که به ونکوور مهاجرت کند.

این زوج، دوست و یا آشنایی در این منطقه نداشتند و برای اولین بار در یک مغازه خرید بود که متوجه شدند این شهر، شهر محبوب ایرانی‌‌های مهاجر کانادا می‌باشد. او می‌گوید "ما نمی‌دانستیم که ایرانیهای زیادی در این منطقه هستند."

ایمان می افزاید که ما به هدف یاد گیری و بهبود مهارت زبان انگلیسی‌ خود، تصمیم گرفتیم که خودمان را به گروه هموطنان محدود نکرده و تصمیم به آشنایی با افراد سایر ملل گرفتیم. او می‌گوید "انگلیسی‌ من در ابتدا خیلی‌ بد بود ولی‌ به لطف تلاش های خود، الان خیلی‌ پیشرفت کرده است."

هم چنین، یاد گیری انگلیسی‌ به او اجازه داد تا بتواند آخرین شرکت خود را به نام "راه موفقیت" راه اندازی کند، که در این راه ایجاد رابطه با دیگران خیلی‌ کمک یار او بوده است.

پیشنهاد ایمان به افراد تازه وارد آن است که پس از یک جلسه یا یک رخداد، کارت ویزیت افراد مورد نظر خود را گرفته و آنها را به یک قهوه دعوت کرده و با آنها یک رابطه شخصی‌ بر قرار کنند تا بتوانند موفقتر باشند. او می‌گوید که در این راه، یا می‌توان افرادی را پیدا کرد تا استخدام نمود یا استخدام شد و یا اینکه دوستان خوبی‌ پیدا کرد.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

بر اساس یک معیار جدید جهت گزارش کیفیت زندگی، کشور کانادا در بین بهترین نقاط دنیا جهت زندگیست. این معیار توسط یک موسسه بین‌المللی معتبر که کیفیت زندگی‌ در بین کشورهای صنعتی و ثروتمند را مقایسه می‌کند تهیه شده است. معیار "زندگی‌ بهتر" تهیه شده توسط سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی، کشور کانادا را در بین پیشروها در بیست و چهار دست از این معیارها قرار میدهد. در این بین، کانادا در بعضی موارد حتی رتبه اول را کسب کرده است، به عنوان مثال، با داشتن متوسط ۲.۶ اتاق برای هر نفر، کانادایی‌ها در بین بزرگترین صاحبان مسکن قرار دارند؛ هم چنین به دلیل کمترین رکورد جرم گزارش شده، کانادا به عنوان امنترین نقطه نیز معرفی‌ شده است.

سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی که در شهر پاریس مستقر است، یک رتبه بندی کلی‌ را ارائه نمیدهد، ولی‌ اگر بخواهیم همه معیارها را (با یک وزن برابر) جمع بزنیم، کانادا در رتبه سوم، بعد از استرالیا و سوئد قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که در قالب معیار "رضایت از زندگی‌،" استرالیایی ها نمره ۷.۲ از ۱۰ را به خود اختصاص دادند، در حالی‌ که کانادایی ها نمره ۷.۴ و سوئیسی ها نمره ۷.۸ را احتساب کردند. این سازمان هم چنین ادامه میدهد که کانادایی‌ها بیشتر از متوسط مردم کشورهای عضو این سازمان از زندگی‌ خود راضی‌ هستند، با حدود ۸۲% مردم که تجارب مثبتی را از زندگی‌ خود گزارش داده اند.

همچنین، نکته جالب این است که کانادایی‌ها بیش از مردم سایر نقاط دنیا به حکومت خود اعتماد دارند، با میزان حدود ۶۷%، در حالی‌ که متوسط سایر کشورها حدود ۵۶% است. با این وجود، کاناداییها با حدود ۶۱% در انتخابات شرکت میکنند، در حالی‌ که این رقم حدود ۷۲% در بین مردم سایر کشورهاست.

هم چنین، کانادأیها در بین معیارهای ثروت، دسترسی‌ به تحصیل و بهداشت در بین ۱۰ کشور نخست قرار دارند. هم چنین در زمینه معیار کار/زندگی، کانادایی‌ها رکورد خوبی‌ به جا گذاشتند، با میزان متوسط ۱۷۰۲ ساعت کار در سال، که در بین سایر کشورها، ۱۷۷۶ ساعت در سال می‌باشد.

در پایان، شایان ذکر است که با وجود مثبت بودن تحلیل‌های ارائه شده توسط سازمان گسترش و توسعه همکاریهای اقتصادی، آنها خیره کننده نیز نیستند. به عنوان مثال، علیرغم داشتن در آمد سالانه بالا، جامعه کانادا از اختلاف طبقاتی نیز رنج میبرد؛ و یا اینکه کانادا در معیار ثبات شغلی‌ رتبه بالایی ندارد، با توجه به اینکه ۱۱% از کارگران آن با قراردادهای زیر شش ماه کار میکنند.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

هفته گذشته یک گروه مشتمل بر هشت سناتور کنگره آمریکا از معرفی‌ یک لایحه خبر دادند که در جهت تغییر و بهبود سیستم مهاجرت آمریکا می‌باشد. این لایحه از جانب نهادهای مهاجرتی مهمی مانند نهاد وکلای مهاجرتی آمریکا (AILA) مورد حمایت قرار گرفته است.

این لایحه که "امنیت مرزها، فرصت اقتصادی، و مدرن سازی سیستم مهاجرتی" نام دارد، محصول کار چند ماهه این هشت سناتور می‌باشد. موارد و نکات اصلی‌ این لایحه به طور خلاصه در ذیل آورده می شود:

۱. راه به شهروندی برای مهاجرت غیر قانونی‌:

این لایحه، یک عنوان قانونی‌ موقت به حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیر قانونی‌ اعطا می‌کند و یک راه جهت دستیابی به شهروندی پیش پای آنها می گذارد. طبق این بند، متقاضیان واجد شرایط بایستی میزان ۱۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کرده، مالیات‌های خود را بپردازند، انگلیسی‌ یاد بگیرند، دارای شغل باقی‌ بمانند، و سابقه دار نیز نباشند. این سری افراد می توانند بعد از ۱۰ سال برای اقامت دائم و سه سال بعد از آن برای شهروندی اقدام کنند.

۲. تغییر در برنامه ویزای خانواد‌گی:

این لایحه اجازه صدور تعداد نا محدودی ویزا در سال را برای همسران خارجی‌، فرزندان و مادران شهروندان آمریکایی و مقیمان دائم قائل میشود.

۳. تغییراتی در ویزای بر مبنای شغل (employment-based visa):

این لایحه، این دسته‌ از افراد را از حداکثر سهم قائل شده خارج می‌کند: مهاجرین بر اساس ویزای EB۱ ، دارندگان مدرک دکترا، پزشکانی که رزیدنسی خارجی خود را گذرانده باشند.

۴. برنامه کارگران مهمان بر اساس ویزای نوع W یا Guest worker "w-visa" program:

این لایحه یک برنامه w-visa جدید را برای ۲۰۰۰۰ کارگر خارجی‌ دارای مهارت پائین از سال ۲۰۱۵ ایجاد می‌کند. این رقم به ۷۵۰۰۰ از سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت.

این لایحه، یک نوع ویزای w-۱ برای کارگران کمتر مهارت دیده، و یک نوع w-۲ برای کارگرانی که جهت انجام امور کشاورزی به آمریکا میایند، قائل خواهد شد.

۵. برنامهٔ ویزای H-۱:

این لایحه سقف سالانه ویزای H۱-B را، برای متخصصین، دو برابر می‌کند و آن را از میزان فعلی ۶۵۰۰۰ به ۱۱۰۰۰۰ افزایش میدهد، و این افزایش را حتی تا میزان ۱۸۰۰۰۰ نیز پیش بینی‌ خواهد کرد. علاوه بر این، یک افزایش ۲۵۰۰۰ تایی در ظرفیت مربوط به رشتهای علوم پایه، مهندسی‌ و پزشکی‌ درنظر می‌گیرد.

۶. سیستم e-verify:

این لایحه همه شرکتهای آمریکایی را موظف به اجرای سیستم کنترل الکترونیکی‌، موسوم به e-verify می‌کند تا بتوانند وضعیت قانونی‌ مشغولین به کار خارجی‌ را کنترل کنند. همه غیر شهروند‌ها موظف هستند که یا کارت اجازه کار و یا کارت اقامت دائم خود را ارائه دهند.

در پایان، حامیان این هشت سناتور و حامیان این لایحه، بر این عقیده هستند که این لایحه یک قدم اول لازم در جهت ایجاد یک سیستم مهاجرتی خوب است که بتواند به اقتصاد آمریکا کمک کند و اینکه بتواند مهاجرانی که سخت کوش هستند را جذب جامعه آمریکا کند.

برای مشاهده اصل خبر اینجا را کلیک نمایید.

دوشنبه, 16 ارديبهشت 1392 ساعت 05:34

گسترش صنعت هوا فضا در شهر مونترال کانادا

سه کارخانه‌‌ اصلی‌ اروپایی مربوط به صنعت هوا فضا اعلام علاقه به فعالیت در استان کبک و شهر مونترال کانادا کرده اند. امید است که این کارخانه‌‌‌ها که اتریشی‌، فرانسوی، و آلمانی هستند، بتوانند روی هم رفته نزدیک به ۲۰۰ فرصت شغلی‌ طی‌ چند سال آینده در کبک ایجاد کنند.

نمایندگان این سه کارخانه دلایل مشابهی را برای احداث شعبه آمریکای شمالی خود در شهر اصلی‌ استان کبک، مونترال، بر شمرده اند. از این دست، مونترال در حل حاضر بخش هوا فضای فعالی‌ دارد با تعداد نسبتا زیادی متخصص این صنعت که در مونترال ساکن هستند. علاوه بر این، این شهر در حل حاضر، مرکز شرکتهای پیشرو کانادایی، مثل Bombardier است.

بر اساس گفته وزیر صنعت مونترال، Elaine Zakaib ، بخش صنعت هوا فضای کبک در حال حاضر نزدیک به ۴۲۰۰۰ متقاضی شغل را استخدام می‌کند.

حفظ پیشرو بودن کانادا در صنعت هوا فضا جزو اولویت‌های اصلی‌ دولت فدرال کانادا می‌باشد. برای اینکه اطمینان حاصل شود که مدیران میتواند افراد متخصص این زمینه را پیدا کنند، مهندسی‌ هوا فضا در حل حاضر در بین ۲۴ رشته مورد نیاز دولت مرکزی در برنامه ی Skilled Workers قرار داده شده است.

برای مشاهده اصل خبر اینجا را کلیک نمایید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) کانادا درصدد است که از آغاز سال تحصیلی‌ آینده یک کالج مخصوص دانشجویان بین‌المللی که مشکلاتی با زبان انگلیسی‌ دارند، احداث کند تا بتواند در جذب دانشجویان خارجی‌ به پردیس شهر ونکوور خود موفقتر باشد.

این پیشنهاد، علیرغم اینکه هنوز به تایید نهایی نرسیده است، یک برنامه ۱۲ ماهه را برای دانشجویان لیسانس سال اولی که از یک دبیرستان انگلیسی‌ زبان فارغ‌التحصیل نشده اند و نیاز به کمک بیشتری جهت هماهنگی‌ با زبان انگلیسی‌ دارند، پیش بینی‌ می‌کند.

در طی این دوره، دانشجویان تحصیلات سال اول خود را کامل میکنند و در عین حال از مزیای یاد گیری زبان، کلاس‌های کم جمعیت تر و کمک بیشتر، بهره مند هستند. در نهایت، دانشجویان موفق به برنامه‌های عادی دانشگاه UBC منتقل میشوند تا بتوانند سال دوم تحصیل مقطع لیسانس خود را آغاز کنند.

لازم به ذکر است که هزینه‌های تحصیلی‌ هنوز بایستی به رای گذشته شود، ولی‌ هزینه شهریه پیش بینی‌ شده، به گفته خانم Angela Redish، قائم مقام امور آموزشی و تحصیلی‌ UBC ، مبلغ ۳۰،۰۰۰ دلار کانادا می‌باشد. دانشگاه هزینه‌ها را با دانشجویان بین‌المللی خود به بحث گذشته است، و به یک تصمیمی در این باره در حین جلسه سران UBC خواهد رسید. درضمن سنای دانشگاه هم تأییدیه خود را در این باره اعلام کرده است.

به گفته خانم آنجلا ردیش، هدف اصلی‌ این برنامه آن است که تنوع را در سطح دانشگاه افزایش داد، با در نظر گرفتن اینکه دانشجویان بین‌المللی که در UBC هستند دارای پشت زمینه‌های لیسانس و دبیرستان از مدارسی هستند که یک برنامه تحصیلی‌ بین‌المللی ارائه می کنند. این رهیافت جدید دانشگاه میتواند یک نقطه آغاز جایگزینی را برای دانشجویانی که آمادگی کمتری برای ورود به محیط آموزشی به سبک غربی را دارند، ایجاد کند.

وی میافزاید: امسال نزدیک ۴،۴۱۷ دانشجوی بین‌المللی در کلاسهای پردیس ونکوور UBC شرکت دارند که تقریبا ۱۴ درصد کل دانشجویان مقطع لیسانس را که مشتمل بر ۳۰،۸۵۷ نفر هستند شامل میشوند.

خانم ردیش می‌پذیرد که تعیین ضوابط برای این گروه از دانشجویان میتواند سخت باشد، به دلیل آنکه آنها از مدارس محلی کشورهایی شبیه برزیل و یا ویتنام می‌آیند. ولی‌ این برنامه یک لطف بزرگ به آنها خواهد بود، از آنجایی که آنها در زمانی‌ در رقابت با سایر دانشجویان UBC قرار خواهند گرفت که سال دوم تحصیل خود را آغاز میکنند.

در حالی‌ که شیوه انتقال مفاهیم متفاوت خواهد بود، امتحانات پایانی مشابه است. بر اساس تجربه مشابه در سایر کشورها با برنامه‌های مشابه، UBC انتظار دارد که ۸۰ درصد از دانشجویانی که در این برنامه شرکت میکنند، بتوانند با موفقیت سال دوم تحصیلی‌ را آغاز کنند. سایر ۲۰ درصد از این دانشجویان میتوانند یا به یک دانشگاه دیگر در کانادا منتقل شوند و یا اینکه به کشور خود برگردند.

کالج در نظر گرفته شده برای این برنامه، هنوز نام و یا ساختمان مخصوص خود را ندارد. در ابتدا، دفاتر مدیریتی در ساختمان Choi خواهند بود و دانشجویان کلاسهای خود را در سطح دانشگاه خواهند داشت. در عین حال، برنامه هایی در دست است که ساختمانهای جدید با کلاسهای درس و محل‌های اقامتی اضافی جهت تأمین افزایش ورودیهای هر سال آموزشی تا تابستان ۲۰۱۶ ساخته شوند.

برای مشاهدهٔ اصل خبر اینجا را کلیک نمایید.

صفحه1 از3
شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ Hamed