اخبار داغ

ApplyClub

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1392 ساعت 04:48

به عنوان یک دانشجوی خارجی چه چیزهایی لازم است با خود به کانادا بیاوریم؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

things to bring to Canada وسایلی که با خود به کانادا بیاوریمموعد مقرر فرا رسیده است؛ شما در یکی از بهترین گزینه هایتان در یک دانشگاه رده بالای کانادایی پذیرفته شده اید. تحت یک سری معاینات پزشکی اجباری قرار گرفته و سلامتتان کاملا تأیید شده است. پروازهای خود را رزرو کرده اید. حتی (یک نفس راحت!) این مرحله را هم از پیش برده اید که آن برچسب کوچک و گران بهای ویزا وارد برگه ی پاسپورتتان شده است.
عملا شما هم اکنون یک دانشجوی خارجی محسوب می شوید و در مسیر قرار گرفته اید. حالا فقط یک مورد باقی مانده است تا بر آن فائق بیایید: در واقع اینکه چه چیزهایی با خود ببرید؟ در اینجا به وسایل و ملزوماتی اشاره شده که شاید مایل باشید درمورد آن ها فکر کنید. اما ابتدا، قبل از اینکه شروع کنید وسایلی را داخل چمدانتان بگذارید، شاید بخواهید بدانید که چه مواردی از قبل توسط دانشگاه فراهم شده است.
یک اتاق معمولی در خوابگاه دانشگاه کانادا شامل این موارد می شود: یک تخت (بدون ملحفه)، یک کمد، یک میز تحریر، (گاهی) یک چراغ مطالعه و یک صندلی. هر چیز دیگری به عهده ی خودتان است. اما خبر خوب آنکه تمام وسایل اساسی یک اتاق که شامل ملحفه و بالش، لحاف، وسایل لباسشویی، لوازم بهداشتی و... می شود را به راحتی می توان (معمولا با قیمتی مناسب) از مغازه های محلی کانادایی تهیه کرد. فقط اگر قصد دارید این موارد را در کانادا خریداری کنید، اطمینان حاصل کنید که پول کافی به همراه دارید.
تلفن: گاهی اضافه بر موارد دیگر، یک میز تلفن هم در اتاقتان قرار دارد. اما حتی اگر هم وجود داشته باشد، این تلفن معمولا مخصوص تماس های رایگان بین اتاق های خوابگاه و یا شماره های محلی هستند. برای برقراری تماس هایی دورتر یا تماس هایی با کشورهای آن طرف آب، صورت حسابی به شما داده خواهد شد. اگر می خواهید از کشور خودتان تلفن همراهی بیاورید، مطمئن شوید که جای سیم کارت دارد (که در این صورت می توانید بروید و یک سیم کارت کانادایی خریداری کنید) و اینکه قابل استفاده در آمریکای شمالی باشد (به این علت، گوشی های سه یا چهار باندی بهترین گزینه ها هستند)، و دقت کنید که قفل آن باز باشد (یعنی خارج از محدوده ی مخابراتیِ کشور خودتان نیز کاربرد داشته باشد). راه حل دیگر این است که در کانادا، یک خط تلفن با هزینه ماهانه، خریداری کرده و به همراه آن یک دستگاه موبایل دریافت کنید.
یا اگر ترجیح می دهید که از تلفن همراه استفاده نکنید، همواره می توانید برای زنگ زدن یا چت کردن با دوستان و خانواده تان که در کشورتان هستند از برنامه ی Skype استفاده کنید (راحت باشید، این راه حلی عالی برای پس انداز کردن مقداری پول است). یا می توانید چند کارت تلفن بین المللی ساده تهیه کنید؛ کارت هایی که در فروشگاه های محلی در نزدیکی محوطه ی دانشگاه موجود می باشند. تحقیق کنید کدام کارت نرخ بهتری برای کشوری که می خواهید با آن تماس بگیرید، دارد. اما بطور معمول، یک کارت کانادایی ۲۰ دلاری، امکان مکالمه از ۲۰ دقیقه تا ۴ ساعت را به شما می دهد، بسته به اینکه از چه برندی استفاده کنید و با چه کشوری تماس بگیرید. این کارت ها را می توانید از طریق تلفن یا تلفن های پولی استانداردی که در سراسر محوطه ی دانشگاه یافت می شوند، استفاده کنید.
کامپیوتر: با وجود اینکه مشخصا بسیار مفید است که کامپیوتری متعلق به خود داشته باشید، به عنوان دانشجو در یک دانشگاه کانادایی اجازه ی استفاده از کامپیوترهای دانشگاه را خواهید داشت و در واقع قسمتی از شهریه ای که می پردازید، این مزیت را فراهم می کند. این به آن معناست که شما به کامپیوتری متعلق به خود نیاز ندارید! به هر حال اگر همچنان قصد خرید دارید، احتمالا مایل باشید که تا رسیدن به کانادا صبر کنید و آن جا خرید کنید. زیرا فروشگاه های محصولات کامپیوتری دانشگاه گاه به گاه معاملات پُر سودی برای وسایل الکترونیکی دانشجویان به راه می اندازند. همچنین مغازه های محلی عرضه کننده مانند Staples، Best Buy یا Radio Shack حراجی در ماه سپتامبر؛ ماه آغاز مدارس برگزار می کنند. بنابراین در صورتی که معامله ی فوق العاده ای در پیش رو ندارید یا می خواهید در کشور خود از بازار سیاه لپ تاپ تهیه کنید (که این کار توصیه نمی شود)، به نظر می رسد خرید در کانادا ارزان تر باشد. مزیت دیگر خرید در کانادا این است که دستگاه شما شامل گارانتی/خدمات محلی خواهد بود؛ چیزی که بسیار مفید بوده و در صورت بروز مشکل پول زیادی را برای شما پس انداز خواهد کرد.
دارو و وسایل آرایشی-بهداشتی: گرچه اصولا سنگین بوده (و به همین دلیل احتمالا بخش بزرگی از باری که می توانید به رایگان ببرید را اشغال خواهد کرد) اما تصمیم خوبی است که قسمتی از وسایل آرایشی-بهداشتی خود را همراه ببرید (خصوصا اگر همیشه از برند خاصی استفاده می کنید) یا اینکه در کانادا خریداری کنید. در هر حال تمام چیزهای اساسی و لازم، در کانادا در دسترس هستند -گاهی حتی در همان محوطه ی کالج و دانشگاه- که می توانید از بین برند های مختلف دست به انتخاب بزنید.
موارد دیگری که شاید بخواهید همراه خود بیاورید:
یک لباس رسمی یا سنتی مربوط به کشور خودتان: هرچند لباس رسمی به سبک غربی در کانادا معمول است، یکی از پوشش های سنتی کشور خودتان می تواند جایگزینی عالی باشد؛ مخصوصا برای مناسبت های بین المللی دانشجویی! صرف نظر از اینکه به سبک غربی باشد یا نه، به هر حال شما حداقل یک پوشش رسمی برای مناسبات مخصوص نیاز دارید.
وسایل الکترونیکی: اگر می خواهید همراه خود رادیو، ساعت زنگ دار، سشوار و... بیاورید، این نکته را در نظر داشته باشید که پریزهای آمریکای شمالی نسبت به کشورهای دیگر شکل و ولتاژ متفاوتی دارند. در کانادا ولتاژ برق ۱۲۰ ولت است و پریزها توسط دو شاخک صاف یا دو شاخک صاف و یک شاخک دایره شکل به برق متصل می شوند. می توانید برای تغییر آن یک آداپتور خریداری کنید اما درمورد ولتاژ، موضوع کمی سخت تر است. احتمالا به صرفه است که این وسایل را در کانادا خریداری کنید زیرا قیمت آن ها تقریبا نسبت به کشورهای دیگر استاندارد بوده و اغلب ضمانت های خوبی را –در صورت خرابی- شامل می شوند.
تمامی مدارکی که احتمالا مایل به تبدیل آن ها هستید: برای مثال، اگر در کشور خودتان گواهینامه ی رانندگی دارید اما می خواهید برای یک گواهینامه ی رانندگی کانادایی درخواست بدهید، حتما گواهینامه ی خود را با خود بیاورید.
در آخر، به دقت درمورد آنچه شخصا نیاز دارید که هنگام سفر به محل تحصیل جدیدتان به همراه داشته باشید، بیندیشید. علاوه بر تمامی مدارک و اسناد رسمی –پاسپورت، ویزای تحصیلی، مدارک ثبت نام دانشگاه، مدرکی دال بر منابع مالی کافی در دسترس (حواله ی بانکی، اعتبارنامه و...)- شما همچنین هر آنچه را که نمی توانید با نبودش سر کنید، باید در چمدان خود بگنجانید. این امر شامل لپ تاپ، یادگاری های شخصی، هر دارویی که لازم است مصرف کنید و... می شود.
برای اطمینان بیشتر بهتر است حدود چند صد دلار برای مصرف چند روز اول به همراه داشته باشید. برای این منظور، دلار کانادایی قطعا ارجح است ( که می توانید در خارج از مرز تهیه کرده یا از دستگاه های خودپرداز (ATM) فرودگاه دریافت کنید، البته در صورتی که کارت ATM شما در کانادا هم کاربرد داشته باشد (که توصیه می شود این مورد را قبل از ترک کشورتان چک کنید).
اما در صورتی که امکان پذیر نیست، سعی کنید ارزی تهیه کنید که به راحتی در کانادا قابل تبدیل باشد. دلار آمریکا، یورو و یا پوند انگلیس بهترین گزینه ها هستند.

خواندن 9295 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 ارديبهشت 1392 ساعت 05:19

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی مقالات پذیرش تحصیلی‌ به عنوان یک دانشجوی خارجی چه چیزهایی لازم است با خود به کانادا بیاوریم؟