اخبار داغ

ApplyClub

سه شنبه, 05 شهریور 1392 ساعت 03:44

ورود اولین مهاجر تحت برنامه ی جدید نیروی فنی حرفه ای به کانادا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

وزیر جدید امور مهاجرت و شهروندی کانادا، آقای کریس الکساندر، در تاریخ 16 آگوست 2013 به طور رسمی‌ به یکی‌ از اولین مهاجرین دائم تحت برنامه ی جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای به نام اریک بیرن از ایرلند خوش آمد گویی کرد.

وزیر مهاجرت گفت: "دولت ما بر روی برنامه ایجاد شغل، رشد اقتصادی، و موفقیت دراز مدت متمرکز است. این برنامه ی جدید  فدرال نیروی فنی حرفه ای این اجازه را به ما می دهد که کار بلدان با مهارت را جذب و حفظ کنیم تا اینکه بتوانیم به کمبودهای محلی شغلی‌ بپردازیم و اقتصاد کانادا را بارور کنیم. این باعث خوشبختی‌ من است که به طور شخصی‌ به یکی‌ از مهاجرین موفقی‌ که از این طریق وارد کانادا شده است خوش آمد گویی کنم."

آقای اریک بیرن گواهی اخذ مهارت خود را از استان انتاریو و در ماه می ۲۰۱۲ دریافت کرد، او الان به عنوان لوله کش برای یک مرکز گرمایش و سرمایش کار می‌کند. او برای اولین بار و از طریق برنامه ی تجربه ی بین‌المللی کانادا وارد اینجا شده است، این برنامه فرصت کار و تحصیل را در کانادا برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ سال از کشورهایی خاص فراهم می‌کند.

اریک بیرن می افزاید، "کانادا کشور خیلی‌ خوبیست و مردم اینجا به طور استثنایی خون گرم و مهمانپذیر هستند. من خیلی‌ خوشحال هستم که برای برنامه ی فدرال نیروی فنی حرفه ای پذیرفته شده‌ام، این نشانگر ارزش مجموعه تجارب من است و به من این اجازه را می دهد تا در کانادا بمانم و با موقعیت جدیدم به عنوان مقیم دائم بیشتر وفق پیدا کنم."

به طور هم زمان هم در کلگری، وزیر کار و رفاه اجتماعی، آقای جیسون کنی، به یک متقاضی موفق دیگر در همین برنامه ی فدرال نیروی فنی حرفه ای خوش آمد گویی کرد. مقیم دائم جدید، آقای پال لیتل به عنوان برقکار در شرکتی در کلگری و از ماه ژوئن ۲۰۱۲ مشغول به کار بوده است.

وزیر کنی می افزاید: "برنامه ی جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای یک پیشرفت قابل توجه در سیستم مهاجرت کاناداست که برای یک مدت زمان طولانی‌ برای پذیرش کارورزان با مهارت وجود خارجی نداشت. مهاجرانی شبیه پال رو به سوی موفقیت دارند و من خیلی‌ خوشحالم که این برنامه مهاجرتی جدید به او، و سایرینی مثل او، اجازه می دهد که به لطف توانایی‌های خود و بر اساس یک معیار دائم به اقتصاد ما کمک کنند."

آقای پال لیتل می افزاید: "مهاجرت به کانادا برای من یک تصمیم صحیحی بود، چه از بابت شخصی‌ و چه از بابت حرفه ای. من خیلی‌ ممنونم برای این موقعیتی که در اختیار من قرار داده شده تا اینکه در کانادا به طور دائم اقامت کنم و بتوانم برنامه‌های بلند مدت برای خود طرح ریزی کنم."

تا به امروز، متقاضیان موفق تحت برنامه فدرال جدید نیروی فنی حرفه ای از کشورهایی مثل هند، لیتوانی، لاتویا، آلمان، و ایرلند مهاجرت کرده اند.

دولت کانادا برنامه فدرال جدید را در ژانویه سال ۲۰۱۳ آغاز کرد تا بتواند در مهاجرت نیروی فنی حرفه ای که می توانند نیازهای اقتصادی حال حاضر و آینده کانادا را بر آورده کنند تسهیل ایجاد کند. این افراد بر اساس معیار‌های مربوطه، مانند توانایی زبانی، تجربه عملی‌ و کاری پذیرش می شوند. این برنامه همچنین در پاسخ به نیازهای کارفرمایان کانادایی برای کارورزان ماهر جهت پر کردن کمبودهای نیروی کار خود، مخصوصاً در امور ساخت و ساز زیربنا یی، تشکیل شده است. همچنین لازم به ذکر است که جهت جذب کردن و حفظ متقاضیان واجد شرایط، تمهیداتی اندیشیده شده است که پرونده‌های متقاضیان هر چه سریعتر مورد بررسی‌ قرار گیرند. به عنوان مثال، پرونده اریک بیرن در مدت سه ماه و پرونده پال لیتل در مدت چهار ماه مورد بررسی‌ قرار گرفتند.

در همین راستا آقای اتکینسون، مدیر مسول یک موسسه ی ساخت و ساز کانادایی، می افزاید، "از دید صنعتی، ما خیلی‌ خوشحال هستیم که تعداد افراد جدید و زیادی از طریق این برنامه به کانادا پذیرش می شوند. این برنامه به طور مستقیم به نیازهای صنعتی جهت داشتن یک سیستم مهاجرتی سریعتر و موثرتر که به طور خاص روی جذب افراد با مهارت که نیازهای سراسر کانادا را بر طرف می کنند متمرکز است پاسخ می دهد."

برنامه جدید فدرال نیروی فنی حرفه ای، در کنار سایر تغییرات در برنامه‌های اقتصادی مهاجرتی، از برنامه اقتصادی سال ۲۰۱۳ از طریق ساخت یک سیستم مهاجرتی سریع و انعطاف پذیر که بر روی نیازهای بازار اقتصادی و کاری کانادا استوار است، حمایت می‌کند.

برای مشاهده ی اصل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

خواندن 6067 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 شهریور 1392 ساعت 04:23

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شما اینجا هستید:صفحه اصلی‌ فارسی اخبار کانادا و آمریکا مهاجرت و تحصیلی‌ ورود اولین مهاجر تحت برنامه ی جدید نیروی فنی حرفه ای به کانادا